Дневни архиви: 18/07/2018

За мерак: Печени тиквички со моцарела и печурки

Претпоставуваме, тиквички сте пробале на најразлични начини, но овој рецепт ќе ве освои „од прва“. Намирници – 300 грама печурки, 4 помали тиквички, 1 филџан ориз, 4 чешниња лук, 70 мл масло, сечкан магдонос, сол и црн пипер, 200 грама ...

Повеќе »

3 чифта романтични сандали од STRADIVARIUS

STRADIVARIUS за ова лето ни понуди повеќе модели на сандали, но 3 пара од нив особено ни паднаа в очи. Доколку сакате да внесете романтична нота во летните модни комбинации, погледнете ги нашите фаворити на три чифта сандали од STRADIVARIUS. Сатенските ...

Повеќе »

12 ленени модни парчиња од MANGO и од ZARA

Ленот е најпријатен материјал за жешките летни денови, а убави ленени модни парчиња најдовме во Манго и во Зара. Познато е дека во текот на летото треба да се избегнуваат синтетичките материјали, бидејќи кожата не дише, а уште попознато е ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меган Маркл во летен мантил

Војвотката на Сасекс воодушеви со различни модни комбинации во периодот после свадбата со принцот Хари, но оваа летна необична комбинација вреди да се погледне. Всушност, со овој избор Меган Маркл ја покажа експерименталната страна на кралската мода. Маркл и принцот ...

Повеќе »

Бекамови на летување во Црна Гора со 28 услови кои морале да се исполнат

Како што можеше да се очекува, летувањето на Дејвид и Викторија Бекам во Црна Гора, претходно барало низа на услови кои морале да се исполнат. Еден од 28-те услови кој го побарала славната двојка за летувањето во Црна Гора бил ...

Повеќе »

Топ 5 чифта чевли од новата колекција на H&M

Во новата летна колекција на  H&M која од неодмана е во продавниците, најдовме 5 чифта на чевли за сите вкусови, кои вредат за внимание. Први на листата се сандалите со отворена пета во темно розова боја. Цената им е 35 ...

Повеќе »

Што ни носи PINKO за сезоната есен 2018 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ангелот на Викторија сикрет, Стела Максвел, е заштитно лице на рекламната кампања на PINKO за есенската колекција. Фотографирана од Симоне Фалкета, топ моделот од Нов Зеланд позира во есенските модни парчиња облека претставувајќи ни ги трендовите за постудените денови од популарната ...

Повеќе »