Месечни архиви: август 2018

Тренд на неделата: Geox кожени чевли на платформа со крокодилски ефект

Рамни кожени чевли од новата, есенска колекција на Geox кои заслужуваат внимание. Популарната модна марка Geox и оваа сезона ни носи модели на чевли со врвна изработка и модерни дизајни. Од широката понуда, овојпат ги одбираме кожените чевли на платформа со ...

Повеќе »

Маскарата Big&Extreme Volume и парфемот Far Away Rebel: Новитети од AVON создадени за смелите и несекојдневни девојки!

AVON започнува потрага по новата урбана, оригинална и несекојдневна девојка. Дали си тоа токму ти? Во пресрет на есента и новата сезона, козметичкиот гигант AVON лансира два нови производи кои ќе го променат начинот на кој гледате на маскарата, во ...

Повеќе »

14 модели на високи чизми за есен 2018 од популарните модни марки

Ако до ланската сезона на студени денови носевме чизми со висина над колениците, сега се популарни чизмите со поумерена висина – до колениците. Во есенските колекции, од тоа што го видовме до сега, доминираат класичните, елегантни модели кои се совршени ...

Повеќе »

Трендовски карирани сукњи од есенската понуда на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Карираните сукњи се едни од најпосакуваните модни парчиња за сезоната есен/зима 2018/19, ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како Гучи, Баленсиага, Келвин Клајн, Прада…, но и во понудата на „хај-стрит“ брендовите како Манго, Масимо Дути и Зара. Преовладуваат ...

Повеќе »

Новиот календар Пирели 2019 раскажува приказна за четири жени

Календарот Пирели со нетрпение се очекува, а овојпат тој раксажува приказни и соништа на 4 жени. За фотографиите на келендарот е задолжен фотографот Алберт Вотсон. Календарот зборува за соништата на 4 жени – американската балерина Мисти Копеленд, фрнцускиот супермодел и ...

Повеќе »

ZARA има сличен модел на сако-фустан кој го носеше Меган Маркл

На неодамнешниот хуманитарен настан за помош за едукација и здравствена заштита на децата од Африка, Меган Маркл носеше сако-фустан кој стана модна мамка за нејзините фанови, но и за љубителките на Маркл-стилот. Сепак, мини фустанот со крој на сако, не ...

Повеќе »

H&M колекција на фармерки и тексас

2018 Conscious Denim collection е веќе достапна во продажба. Тексас-модните парчиња се дизајнирани од рециклирани материјали, а при дизајните се употребени и еко-френдли парктики. За рекламната кампања позираат моделите Гејс Елизабет и Карли Лојс. Тексас-линијата се фокусира на слим-фит фармерки, ...

Повеќе »

Ел Мекферсон – авион на 54 години, сеуште го оправдува надимакот Тело

Супермоделот од 90-те години, Еле Мекферсон, веќе три децении го оправдува надимакот “The Body”. Во 90-те беше една од најбараните менекенки за рекламирање на костими за капење и долна облека, поради неверојатното тело. Но, новите фотографии кои ја „уловија“ оваа убавица ...

Повеќе »

Мелани Грифит на Инстаграм зборува за својата борба со ракот на кожа

61-годишната актерка, поранешна сопруга на Антонио Бандерас, од 2009-та година се бори против ракот. Карцином на базалните клетки на лицето, кој актерката интензивно го лекуваше во изминатите години, се чинеше дека конечно е победен. Но за жал, работите повторно тргнале лошо. ...

Повеќе »

Изглед на денот – Меган Маркл во сако наместо фустан

Војвотката од Сасекс, уште еднаш покажа смела модна комбинација. Вчера, Меган Маркл и принцот Хари псрисуствуваа на хуманитарниот настан посветен на децата од Боцвана и Лесото за да им се обезбеди едукација и здравствена заштита. Маркл за оваа пригода носеше ...

Повеќе »