Дневни архиви: 01/08/2018

Прв поглед на годишниот катаког на IKEA

IKEA го најави годишниот каталог за 2019 година, објавувајќи ги првите фотографии од колекцијата дизајнирана за следната година. Со новиот каталот, Икеа ја слави различноста во стилот на живеење. Веруваме дека со првиот поглед на каталогот ќе почнете и вие ...

Повеќе »

Поглед на дел од есенската колекција од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка Зара претстави дел од есенската колекција во која доминираат модните парчиња во нијанса на земја. Колекцијата задоволува различни вкусови и вклучува црни мини сукњи, блузички и маички со асиметричен крој, макси кошула-фустани, костуми во кафени тонови за ...

Повеќе »

Меган Маркл и Кејт Мидлтон ја потврдија популарноста на жолтата боја

Секоја година, една боја е многу популарна – лани тоа беше розовата, а годинава е жолтата. Популарноста на жолтата боја ја потврдија и Меган Маркл и Кејт Мидлтон. Се започна на почетокот на месецов, кога Маркл, која инаку е позната ...

Повеќе »