Дневни архиви: 02/08/2018

Платинум блонд -Транформација на Дуа Липа

Вчера, популарната пејачка Дуа Липа, ја објави фотографијата и на Твитер и на Инстаграм од нејзиниот нов изглед. Пејачката по трет пат се одлучи да биде русокоса. Овојпат „платинум блонд“. Фотографијата ја постирала од Њујорк кадешто и ја направила промената ...

Повеќе »

Фантастично: Шницла по оригинален виенски рецепт

Виенската шницла (Wiener schnitzel) попозната меѓу народот како бечка шницла, е традиционално австриско и германско јадење. На почетокот се приготвувало од свинско месо, а подоцна само од телешка кртина, која потоа се пржи во јајце и презла. Со векови се ...

Повеќе »

Колку куркума дневно ни треба за добро здравје

Познати се предностите на куркумата, нејзината главна состојка е куркуминот кој има над 150 лековити делувања, но и антиоксидативни и антиканцерогени делувања. Сепак, треба да бидеме сигурни како правилно да ја користиме во секојдневието. При изборот, одлучете се за природна ...

Повеќе »

Емили Ратајковски позира за новата колекција на долна облека на DKNY

Тимот кој победува не се менува, изгледа така размислувале од DKNY кога повторно ја ангажираа Емили Ратајковски за новата кампања. DKNY ја најави есенската колекција на долна облека преку секси фотосесија. Освен долна облека – секси и спортска – колекцијата содржи ...

Повеќе »

Изглед на денот: Високите тексас чизми на Џенифер Лопез

Популарната пејачка и глумица, Џенифер Лопез, ги изненади њујоркчани со секси изглед. Лопез на њујоршките улици се појави облечена во бела кошула во комбинација со тексас чизми на висока потпетица. Изгледот е надополнет со трендовски очила за сонце, црна кожена ...

Повеќе »

Пет нови интернационални награди за „Тиквеш“ и „Домен Лепово“

Вината на Винарската визба „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ освоија пет високи награди на меѓународни специјализирани вински натпревари кои се одржаа во текот на месец јули во Италија и Словенија. На винскиот натпревар „MONDIAL DES VINS EXTREMES“ кој се одржа во ...

Повеќе »