Дневни архиви: 03/08/2018

Хороскоп за месец август: Топ знаци на месецот – Вага, Лав и Стрелец

Што ви подготвија ѕвездите за месецот август, прочитајте во месечниот хороскоп. Овен– Во август нема да ви недостигаат пријателски наклонети ѕвезди, но некои планети ќе донесат по некој облак во вашиот секојдневен живот. Генерално се очекува убав период затоа што ќе ...

Повеќе »

Погледнете го новиот спот на Северина за песната Магија (ВИДЕО)

На својот Фејсбук профил, популарната хрватска пејачка Северина, вечера, го објави новиот спот за песната Магија. Режијата на динамичниот спот е на популарниот кореограф Анже Шкрубе. -Северина и со ова видео покажа дека е најголема ѕвезда на Балканот. Одличен тим ...

Повеќе »

Ријана во есктравагантен стил позира за насловната и едиторијалот на Вог (ФОТО)

Најважното издание на списанијата – септемвриското, секогаш е подебело и поразлично од другите, а особено кога станува збор за модната библија Вог. Ријана беше изборот на уредниците на британскиот Вог за да ја краси насловната страница. Фотографирана од Ник Најт, ...

Повеќе »

5 „party“ фустани од &Other Stories за врвот и крајот на летото

Модната марка &Other Stories за врвот и крајот на летото ја збогати летната колекција со нови модели на фустани дизајнирани за забави. Фустаните се инспирирани од диско стилот на 70-те години. Новиот моден водич е насловен ‘Frock Stars’, а дизајнерите не ...

Повеќе »

Huawei ја достигна втората позиција со продажба на паметни телефони во глобални рамки, а локалниот пазар порасна за 43%

Глобалниот технолошки гигант, Huawei рапидно ја зголемува продажбата на паметни телефони и се искачи на второто место во однос на пазарниот удел за паметни телефони во светски рамки. Според податоците од International Data Corporation (IDC) глобалниот аналитичар на пазарни информации ...

Повеќе »

Влатко Стефановски одржа спектакуларен концерт во Античкиот театар во Охрид

Најпознатиот македонски гитарист Влатко Стефановски на 1 август одржа спектакуларен концерт во Античкиот театар во Охрид. Нашиот гитарски виртуоз настапи со гостите и негови пријатели Теодосиј Спасов од Бугарија, хармоникашот Танос Ставридис од Грција, Биља Крстиќ од Србија, Весна Гиновска ...

Повеќе »