Дневни архиви: 05/08/2018

Познатите личности и ова лето со диетотерапија ги топат килограмите

Летото е во полн ек, а вие и понатаму носите широката облека за да го прикриете вишокот на килограми? Ви предлагаме да ја пробате диетата по која лудува цел регион, токму поради тоа што дава брзи резултати – и до ...

Повеќе »

Рибја чорба за мерак, со зеленчук и лукче

Како да подготвите вкусна рибја чорба? Едноставно, ако ги знаете потребните намирници и „тајните“ состојки. Потребни намирници: 3 филети риба по желба, 1 домат, 1 главица кромид, 2 моркови, целер по желба, 5 чешниња лук, ловоров лист, малку шафран (може но ...

Повеќе »

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно

Бред Пит и Џенифер Анистон треба да глумат заедно во филм. И тоа за првпат би биле заедно на филмското платно. Оваа вест ги израдува нивните фанови, но и фановите кои им се заеднички и кои навиваат славната поранешна двојка ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Лав и Вага

Оваа недела планетата на љубовта го напушта знакот Девица и влегува во знакот Вага. Вагите, Близнаците и Водолиите ќе бидат најсреќни на сентиментално поле, додека љубовно незадоволство ќе се појави кај Јарците, Овните и Раковите. А вие во кој знак ...

Повеќе »