Дневни архиви: 06/08/2018

Поглед на есенската колекција од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго за оваа есен ни носи совршени модни парчиња и модни додатоци. Од омилени „бејзик“ парчиња меѓу кои се истакнуваат новите трендовски модели на фармерки и маички, преку неизбежните плетки кои ќе ги додадеме на својата гардероба уште со првите ...

Повеќе »

Најпопуларни трендови за свадби кои ќе ја обележат 2018 година

Сезоната на свадби е во најголем ек. Многумина летото, а особено месецот август, го одбираат за месец во кој ја закажуваат својата венчавка, но популарни за венчавање се и септември и октомври. Ако ја планирате и вие вашата свадба, информирајте ...

Повеќе »

Сите „луди“ по „Клуб Монако“ фустанот на Меган Маркл

По венчавката на глумицата Меган Маркл и принцот Хари, се што „новопечената“ војвотка од Сасекс ќе облече, станува бестселер! А тоа се случи и со фустанот кој Маркл го носеше овој викенд. Станува збор за плисиран фустан од „Клуб Монако“ ...

Повеќе »

Голема распродажба со попусти до 80 отсто во Веро центар

Голема летна распродажба со попусти до 80 отсто ќе почне задутре (среда, 8 август) и ќе трае до 12 август во Веро центар во Скопје . Посетителите на трговскиот центар ќе може да купат голем број производи по намалени цени, ...

Повеќе »

Први фотографии од каталогот на IKEA за 2019 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Точно навреме, како и секоја година, Икеа ги објави првите фотографии од долгоочекуваниот каталог за 2019 година. Каталогот Икеа 2019 ќе биде биде официјално објавен во текот на следните недели, но секако, до средината на август. Ние пак, предвреме, ви ...

Повеќе »

Во новата колекција од H&M доминира принтот инспириран од тапетите

Модната мрка H&M за новата колекција која ја најавува есента 2018, ги здружи силите со британската куќа за тапети и текстил  GP & J Baker за да создаде единствени модни парчиња во кои принтот е во преден план. Колекцијата содржи мини фустани ...

Повеќе »