Дневни архиви: 08/08/2018

Храна која помага против потењето

И покрај редовната хигиена и употребата на миризлива козметика нашето тело во текот на жешките летни денови премногу се поти И покрај тоа што во борбата против непријатниот мирис најчесто бараме помош во козметиката,  подобри резултати ќе постигнете, ако ги ...

Повеќе »

Два превкусни рецепта со диња и пршут

Во топлите денови освежете се со неодоливиот италијански специјалитет пршут и диња. Ова лесно јадење се подготвува брзо, не содржи многу калории и идеално е за закуска на плажа. Салата со пршут и диња Потребни намирници – половина диња, 50 ...

Повеќе »

Изглед на денот: Фустанот со риги на Амал Клуни

Амал Клуни и Џорџ Клуни се фотографирани на вечера со пријателите во ресторанот Гато Неро во италијанското гратче Чернобио. На вечерата, Амал била облечена во макси фустан со црно-бели риги, од колекцијата „Ресорт 18“ на брендот од Лос Анџелес, Мишел ...

Повеќе »

Битолско млеко за сечиј вкус, модерни торби за сечиј стил

Сандали, лесен фустан, марама, крем за сончање, омилените очила за сонце, несекојдневен лак за нокти и торба за плажа. Ова e списокот на неизоставни летни додатоци што секоја жена ги има со себе за време на летните месеци. Торбите за ...

Повеќе »

Стивен Меисел направи кампањата на ZARA да изгледа скапо и луксузно

Откако Зара го ангажираше врвниот фотограф Стивен Меисел за снимање на своите главни рекламни кампањи уште во 2017 година, кампањите добиваа многу пофални критики. И овојпат не е исклучок. Меисел направи кампањата за колекцијата есен 2018, да изгледа богатата и ...

Повеќе »