Дневни архиви: 12/08/2018

Стела Мекартни проговоре за венчаницата на Меган Маркл

Британската модна дизајнерка Стела Мекартни, која ја дизајнираше втората венчаница на Меган Маркл, проговоре за креацијата за британското издание на списанието „Ел“. Дизајнерката раскажува дека до сега и се случило да им пријде на големи ѕвезди, како што е Мадона ...

Повеќе »

Моника Белучи „пука“ од женственост во фотосесијата за Esquire

Сексапилната глумица Моника Белучи ја краси насловната страница на августовското издание на списанието Esquire. За еден месец ќе наполни 54 години, но годините не се никаков проблем кога е таа во прашање. Напротив. Посекси од кога и да е, италијанската глумица ...

Повеќе »

Потпечен сладок компир полнет со мелено месо и зеленчук

Рецепт кој може да го подготвите за ручек или за вечера, а најдобро е да уживате во него во друштво со пријателите. Потребно ви се – 4 слатки компири, 300 грама мешано мелено месо, 1 кромид, 2 лукa, 1 конзерва сечкани ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (13-ти до 19-ти август): Топ знаци на неделата – Близнаци и Лав

Оваа недела планетата Марс се враќа во знакот Јарец и носи сила и енергија за сите земјени знаци, но и на Шкорпиите и Рибите. Во љубовта, најсреќни ќе бидат Вагите, а по нив Близнаците и Водолиите. Љубовни проблеми пак, ќе ...

Повеќе »