Дневни архиви: 14/08/2018

Какво име да му дадете на вашето бебенце според астролошкиот знак

Какво име да му дадете на вашето бебенце родено во еден од 12-те астролошки знаци, водејќи се според заштитниците на Зодијакот. Еве, инспирација. Овен – Марко, Мартина, Марта За бебенце од машки пол роден во знакот на Овен, вистинското име ...

Повеќе »

Сараево Филм Фестивал и Atlantic Grupa:  „Сите ние сме од истиот филм“

Сараево Филм Фестивалот и Atlantic Grupa уште еднаш со заеднички сили покажаа дека уметноста на поврзува и спојува. Така, на 12 август во Сараево, премиерно беше прикажан првиот аматерски вертикален филм во чие создавање учествуваше публиката од целиот регион. СИТЕ ...

Повеќе »

Zara ни носи есенски тренд на мрежасти чевли и чизми

Во есенската колекција на Зара е присутен мрежастиот тренд на обувки. Така, оваа есен ќе може да одберете модел на мрежасти чевли со полна потпетица кои се одлични за деловна атмосфера, кожени мрежасти салонки со висока потпетица, или пак, чизми ...

Повеќе »

Вода Саси и 28-дневна Саси диета за брзо топење на мастите

Нутриционистката Синтија Сас, популарна по пијалокот за слабеење – водата Саси, ги здружи силите со фитнес тренерот и нутриционист Лиз Вакариело и смислија диета која брзо ги топи килограмите. Диетата се базира на специфичната вода Саси, која се пие во ...

Повеќе »

Massimo Dutti со најдобра (за сега) кампања за есен 2018

Бевте импресионирани од есенската кампања на Зара која изгледа суперлуксузно (благодарение и на фотографот Стивен Меисел), ако сте ја пропуштиле, погледнете ја – ТУКА, се додека не пристигна есенската рекламна кампања на Масимо Дути. Кампањата на Massimo Dutti за есен 2018 ...

Повеќе »

Четкар ќе го одржи традиционалниот концерт ‘Вино и Џез’ во Охрид

Во сабота, на 18ти август, Владимир Четкар ќе го одржи традиционалниот концерт ‘Вино и Џез’ во Охрид во Хотел Филип. Ова е 4-та година по ред како се одржува овој музички настан на кој публиката ќе може да ужива во авторската музика на Четкар и во извонредните македонски вина. ...

Повеќе »