Дневни архиви: 15/08/2018

Дуа Липа во тигарски бикини го покажа згодното тело

По активната половина од годината, пејачката Дуа Липа е на заслужен годишен одмор кој го поминува во Анталија, Турција. Од летувањето, своите 16 ипол милиони Инстаграм фанови ги почести со фотографија на која позира во костим за капење со тигарски ...

Повеќе »

Направете чај за слабеење од три состојки

Три филџани од овој чај дневно помагаат за слабеење, особено на критичните зони како што се стомакот и колковите. Состојки – зелен чај, цимет и ловоров лист. Сварете 800 мл вода, тргнете ја од оганот и додадете едно стапче цимет, ...

Повеќе »

Емили Ратајковски во уште еден точкаст костим за капење

Летото за моделот и глумица Емили Ратајковски, очигледно е во знакот на трендовските точкасти костими за капење. По лансирањето на нејзината модна марка за костими за капење – Инамората, Ратајковски ја користи секоја прилика да изрекламира модели од новата колекција. ...

Повеќе »

Зелено смути за слабеење и детоксикација

Овој многу здрав и нутритивно богат смути се подготвува за неколку минути. Познатиот „грин смути“ го алкализира организмот, а при тоа помага во симнување на вишокот килограми, објаснува нутриционистката Џеј Џеј Смит, авторка на книгата „Грин смути“. -Жален е фактот ...

Повеќе »

Програма на деветтото издание на „МакеДокс“

Деветтото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи 16 до 23 август во Куршумли ан, на платото пред Музеј на Македонија и во Музејот на современата уметност во Скопје. Како и претходните години, „Маке Докс“ ќе ...

Повеќе »