Дневни архиви: 16/08/2018

Збогум, Арета Френклин

На 76-годишна возраст, почина кралицата на соул музиката, Арета Френклин. По неодамнешната вест дека soul дивата е хосипитализирана во Детроит, денес стигна веста дека не напуштила Арета Френклин. Легендарната пејачка која е единствена жена во “Rock and Roll Hall of Fame”, водеше ...

Повеќе »

4-те најчести астролошки знаци меѓу сериските убијци

Иако за сериските убици е карактеристично дека имаат добри организациски способности и се многу прецизни, какви што се главните карактеристики на Девиците, интересно е што речиси и да нема познат серијски убиец роден во знакот на Девица. Рибите пак се ...

Повеќе »

Најлесен рецепт за превкусна крем супа од тиквички

Тиквичките се совршена летна намирница која може да се подготвува на различни начини. Може да се похува, да се исече на ленти и да се користи наместо тестенина, да се потпече, да се додаде во разни салати или од неа ...

Повеќе »

Судот: Анџелина Џоли мора да му ги дава децата секој втор ден на Пит

Судијата се изјаснил дека Анџелина Џоли мора да му дозволи на нејзиниот иден екс сопруг Бред Пит почести посети на нивните шест деца, пред Судот да го потпише пераментниот договор. Според „Бласт“, овие чести средби на Пит со децата сега ...

Повеќе »

Сиа позираше без да си го крие лицето

Ретко, па дури и невозможно, е да се види пејачката Сиа без нејзината огромна перика во бела и црна боја која и го покрива лицето. Но, ѕвездата конечно го покажа своето лице, на огромно изненадување на фановите. Австралиската уметница се ...

Повеќе »

5-те најголеми лажговци меѓу хороскопските знаци

Без разлика дали лажењето било неопходно, или емоционален механизми за справување со ситуацијата, некои хороскопски знаци можат да ве излажат подобро од другите. Проверете кои се најголемите лажговци во Зодијакот и зошто би ве излажале. Близнаци Близнаците се менуваат според ...

Повеќе »

HUAWEI P20 Pro прогласен од EISA за „Најдобар паметен телефон на годината”

 Huawei Consumer Business Group доби награда од Европската Асоцијација за слика и звук (EISA) која ја сочинуваат 55 најпочитувани списанија за потрошувачка електроника во светот. HUAWEI P20 Pro од Асоцијацијата беше прогласен за „EISA најдобар паметен телефон 2018-2019″ како знак ...

Повеќе »