Дневни архиви: 18/08/2018

Проѕирните чанти се есенски хит, ги има во ZARA

Во морето на есенски новитети од новите колекции на популарните модни марки, се издвојуваат чантите од винил, односно проѕирните чанти. Повеќе модели од различни чанти од винил, во различна големина, најдовме во есенската колекција на модната марка Зара. Уште пошармантни ...

Повеќе »

Кои хороскопски знаци се најтешки на зборовите „те сакам“

Некои хороскопски знаци полесно ги искажуваат своите чувства кон партнерот, на други им е потребно многу повеќе време за блискост, а уште повеќе – за да го кажат зборот „те сакам“. Родените во знакот на Риби и Рак, најлесно и ...

Повеќе »

Кајли Џенер ја доби првата насловна страница на Вог

Се што можат да направат Ким Кардашијан и Кендал Џенер, Калји Џенер тоа го може уште подобро. После неколку години на популарност, со своите 113 милиони следбеници на Инстаграм, и лансирање на козметичка индустрија, на Кајли и е дадена првата ...

Повеќе »

Ким Кардашијан со боја на коса во иста нијанса со нејзиното „ламборџини“

Ако некој сака да ја менува редовно својата коса, тоа се девојките од семејството Кардашијан – Џенер. Овојпат постарата сестра си поигра со боите, па ја обои косата во руса со неон-зелена нијанса за да се совпаѓа со бојата на ...

Повеќе »

Од отворањето на деветтото издание на „МакеДокс“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со проекцијата на документарните филмови „Вај Фај плаза Куба“ (Швајцарија, Куба, Шпанија, 2017, 3 мин.) на Андријан Келтерборн, „Кеди“ (САД, 2016, 79 мин.) на Сејда Торун, со изложбата на фотографии на стаклена плоча „Лицата на МакеДокс“, кои со „мокар колодиумски ...

Повеќе »