Дневни архиви: 19/08/2018

Со перформансот „Скопје-Варшава… со љубов виа Малих“ беше отворена програмата на полски документарни филмови

Со перформансот „Скопје-Варшава… со љубов виа Малух“ според концептот на Владан Царичиќ – Цар во реализација на балерината Ивана Коцевска заедно со двете генерации „докуникулци“ на „МакеДокс“ на 17 август во Куршумли-ан, со филмот „Над возможното“ (Полска, Германија, Финска) на ...

Повеќе »

15 модни парчиња од новата колекција на ZARA кои вредат внимание

Популарните модни марки веќе ги полнат своите дуќани со парчиња од есенските колекции, и веќе може да се заклучи кои од нив ќе бидат фаворити за есен 2018. Во прв план од обувките се чизмите „каубојки“, кои прво ги видовме ...

Повеќе »

Нова колекција за крајот на летото од H&M: Just Wanna Have Fun

Подгответе се да го прославите последниот дел од летото во кежуал модни изгледи од Х&М. Шведкста модна марка, паралелно со есенските колекции, ги полни своите продавници и со нови колекции дизајнирани за летните денови. Новиот моден водич е посветен на ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (20ти-26ти август): Топ знаци на неделата Вага и Стрелец

Оваа недела Овните ќе чувствуват проблеми и разочарувања во љубовта, поради опозицијата на Венера. Нема да оди се добро ни за Јарците и Раковите! Одлични вести пак, ги очекуваат Вагите, Лавовите и Стрелците. Проблеми на работа за Биковите и Воолиите…А ...

Повеќе »