Дневни архиви: 20/08/2018

7 занимливости за сладоледот

Зад изумот сладолед во корнет стои една прекрасна љубовна приказна. Имено, сладоледот во корнет го измислила една девојка која продавала сладолед во Лузијана. Се случило вака: едно момче и подарило цвеќе завиткано во хартија, па таа се сетила на сличен начин ...

Повеќе »

УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол од  30ти август до 6ти септември

Време е за попусти, време е за училиште, време е за Капитол мол!   Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои ...

Повеќе »

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на нивното тело. Некои хороскопски знаци сакаат да си играте со нивата коса, некои се возбудуваат на бакнежи на вратот, а некои пак, ќе се стопат на сензуална масажа ...

Повеќе »

Палтата од MANGO за сезоната есен/зима 2018 се преубави! (Топ 20 модели)

MANGO има вистински ѕвезди-палта за постудените денови. Крајот на летото ни го носи и првиот поглед на колекциите есен/зима од популарните модни „хај-стрит“ марки, а кога станува збор за палтата, модната приказна е веќе заокружена, а одлуката донесена – Манго ...

Повеќе »

Назад во градот: Нови модни изгледи од &Other Stories за пред-есенската сезона

Есента е зад аголот, па доколку сакате на време да го надополните вашиот гардеробер со ново парче облека, & Other Stories нуди неколку модни комбинации за пред-есенската сезона. Модерната модна марка се фокусира на традиционалниот стил со новата колекција, претставена во ...

Повеќе »