Дневни архиви: 21/08/2018

Менопауза – како да ја пречекате подготвени?

Менопаузата е нормален дел од стареењето на жената. Како што жената старее, настапува постепено намалување на функцијата на јајниците и лачењето естроген. Менопаузата, позната и како климактериум, го означува крајот на менструацијата, а со тоа и можноста жената да раѓа ...

Повеќе »

Фустани со цветен принт од есенската колекција на H&M

Шведската модна марка H&M ни предлага да продолжиме да носиме цветови и во тмурната годишна сезона. И на наше задоволство, во новата колекција на H&M, дизајнирана за есенските денови, најдовме фустани со макси должина, долги ракави и цветен принт. За „кежуал“ ...

Повеќе »

Топ 12 модели на ниски чизмички со мала потпетица од есенските колекции

Првите есенски дождови кои, сакале ние или не, наскоро ќе не пресретнат, нема да можат да поминат без добар чифт на чизми. Трендовите се менуваат од година в година, па секоја сезона на постудени денови имаме на избор бројни модели ...

Повеќе »

Ултрависоки чизми од Zara за есенската сезона

Чизмите со висина над колениците остануваат во игра и следните сезони, а Зара има ултрасекси модел на ултрависоки чизми. Едноставни се, но истовремено и многу секси, во класична црна боја и со ефект на чорапи. Не се сомневаме дека овие ...

Повеќе »

Премиери на Докуникулците и составот на жиријата на „МакеДокс 9“

Македонските премиери на деветото издание на „МакеДокс“, всушност, се трите филма на првата генерација „Докуникулци“, која произлезе од минатогодишната летна филмска школа на „МакеДокс“. Сместени во Програмата за деца и млади трите филма ќе бидат прикажани во три различни термини. ...

Повеќе »