Дневни архиви: 22/08/2018

Совршена туна салата

Туна-салатата е вистинско уживање за непцето. Се подготвува брзо и пригодна е за топлите летни денови. Тоа што треба да го набавите е – 1 голема конзерва туна, 1 краставица, 1 домат, 1 филџан варена пченка, 1 кромид, неколку маслинки, ...

Повеќе »

6 природни начини да ја осветлите косата без боја за коса

Еден од бенефитите на летото (покрај убавото време, плажите, годишниот одмор) е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото го поминувала повеќе надвор, знае дека сонцето ја осветлува ...

Повеќе »

Многу изненадувања и подароци за првиот училишен ден во Скопје Сити Мол

Се ближи крајот на летниот распуст, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен старт на новата учебна година. Почнувајќи од 25.08 (сабота), па сѐ до 09.09 во Скопје Сити Мол ве чекаат ...

Повеќе »

Пивара Скопје донираше летниковец во Општина Ѓорче Петров

Во духот на нам добро познатиот слоган “За Нас” на Скопско пиво, „Пивара Скопје” денес донираше нов летниковец, овој пат за жителите на населбата Ѓорче Петров. Ова ново место за дружење и рекреација наиде на многу позитивни реакции од “ѓорчевци” ...

Повеќе »

Сродните души на хороскопските знаци и како да ги изберат

Сте се запрашале некогаш што астрологијата може да ве научи за изборот на вашата сродна душа? Еве го одговорот. Овен – Самоуверен и амбициозен партнер Овните сакаат да го живееат својот живот со полна пареа и брзо. Секако дека флегматичен ...

Повеќе »

Липосукција без нож која ги решава масните наслаги на стомакот и колковите

Липосукцијата „со нож“, позната како инвазивна липосукција и липосукцијата без нож, неинвазивната липосукција, даваат исти резултати – тело какво што посакуваме, без масни наслаги на стомакот и колковите. Но, што е подобро? Сите знаеме што е липосукција, тоа е инвазивен ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња со змијски принт за есен 2018 од Mango и од Zara

Змијскиот принт во претстојните сезони ќе го гледаме насекаде околу нас! Јасно е, еден од водечките трендови за сезоната есен/зима 2018 е змијскиот принт. Може да биде и на кожени модни парчиња и на материјали, но и на чантите, чевлите ...

Повеќе »

Џенифер Гарнер и го „украде“ фустанот на Меган Маркл

Што имаат заедничко Џенифер Гарнер и Меган Маркл, освен тоа што и девете се убави и и двете се глумици. Уште нешто – имаат ист вкус за облекување. Синиот миди фустан кој го носеше Меган Маркл на ден пред свадбата, ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата од соработката на Каја Гербер и Карл Лагерфелд

Каја Гербер, ќерката на супермоделот од 90те години, Синди Крафорд, соработуваше со прочуениот дизајнер Карл Лагерфелд, а резултатот е ексклузивна есенска капсулна колекција. 16-годишната Гербер работеше на линијата за облека, модни додатоци и накит заедно со дизајнерот. Колекцијата ќе биде ...

Повеќе »