Дневни архиви: 24/08/2018

Домашен сладолед од крушки со карамел прелив, ммм…

А кој не сака сладолед? Особено ако не изобилува со калории, ако е домашно подготвен и ако е супервкусен. Ниту едно слатко не е толку добредојдено во жешките денови како што е сладоледот. За да го направите домашниот сладолед од ...

Повеќе »

Серијата Huawei Mate 10 Pro надградена со функција за ноќни фотографии

Новото ажурирање е веќе активно во Македонија и може да се преземе од менито „Settings“ под „System Update“ Huawei Consumer Business Group објави дека Huawei Mate 10 ја содржи најновата верзија на софтверот кој го подобрува режимот на ноќно фотографирање, ...

Повеќе »

Меган и Хари на одмор во Италија кај Џорџ Клуни, но не излегле од вилата

Принцот Хари и Меган Маркл одморот го минуваат во Италија. Славната кралкса двојка се придружи на долгата листа познати личности кои престојувале во куќата на Џорџ и Амал Клуни во идиличното Лаго ди Комо. Италијанските медиуми, и покрај големата приватност ...

Повеќе »

Ким Кардашијан продолжува да ја комбинира бојата на облеката со бојата на автомобилот

Веќе е познато, во последно време е во мода меѓу младите ѕвезди да ја комбинираат нијансата на облеката која ја носат со нијансата на возилото во кое пристигнуваат на настаните. Раперката Кадри Би прва ја наметна оваа модна игра, додека ...

Повеќе »

Планинарските чевли се во фокусот за есен/зима 2018, ќе ги носиме и со макси фустани!

Пролетта го промовираше трендот на Дивиот Запад, враќајќи им ја модата на каубој чизмите кои остануваат во игра и следните сезони – есен и зима. Но, судејќи според рекламните есенски кампањи и колекциите на популарните модни марки, уште еден тренд ...

Повеќе »

Есен во панталони со новите модели од H&M

Есента е зад аголот, па Х&М веќе нудат нови есенски изгледи со акцент на панталоните совршени за временските промени. Новиот тренди водич од шведската модна марка е насловен ‘The Pants Edit’ и ни презентира како новите модели на панталони да ...

Повеќе »

Наградени филмови и автори на „МакеДокс 9“

Со доделувањето на наградите за најдобрите филмови во пет категории синоќа заврши деветтото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“. Годинава фестивалот имаше рекордна посетеност, траеше најдолго од сите досегашни изданија (8 дена), прикажа 71 документарен филм, дојдоа повеќе ...

Повеќе »