Дневни архиви: 25/08/2018

Диетата на Кејт Мидлтон: Што јаде војвотката од Кембриџ за да остане во топ форма

Откријте ја тајната на Кејт Мидлтон како останува во топ форма и покрај трите бремености. 36-годишната Кејт Мидлтон внимава на исхраната. Кога во 2011 година се омажи со принцот Вилијам, „новопечената“ војвотка од Кембриџ не криеше дека за нејзината завидлива ...

Повеќе »

8 модели на чизми од есенската колекција на ZARA

Инспирацијата од 80-те години ја гледаме кај есенските обувки на луксузните модни марки, но таа е присутна и во дизајните на популарните „хај стрит“ бреднови. Зара, на пример, нуди различни модели на чизми за сезоната на постудени денови, во кои ...

Повеќе »

Топ 5 трендовски фустанчиња од MANGO за есен 2018

Фустаните се неизбежно модно парче за секоја сезона, па секако и за есента. А оваа есен МАнго пријатно не изненади со моделите од новата колекција и по дизајните и според популарноста на принтовите. Карираниот принт, кој доминира на модната сцена ...

Повеќе »

Кревети IKEA: 10 модели за различни вкусови

Спалната соба треба да биде пријатен амбиент во кој можеме да се релаксираме и да се чувствуваме најмногу свои. Малку е да се каже дека креветот е тука главниот протагонист. За да ја искажете својата личност дури и во спалната ...

Повеќе »