Дневни архиви: 26/08/2018

Неделен хороскоп (27. август-2.септември): Топ знаци на неделата Вага и Близнаци!

На крајот на неделата Месечината ќе влезе во Бик, носејќи многу среќа на сите земјени знаци, но за жа, не и на Шкорпиите, додека во љубовта остануваат фаворити Вагите и воздушните знаци. А вие во кој знак сте родени? Прочитајте ...

Повеќе »

Разговор со архитектите од СКАМ Студио кои го изработија идејното решение за Spizzicotto во ГТЦ

Разговор со Македонка Андева, Александра Младеновиќ и Светлана Камчева, архитекти од СКАМ Студио. Овие три прекрасни дами кои го изработија идејното решение на пицеријата Spizzicotto во ГТЦ., ни открија која е тајната на архитектонскиот занает. Што последно излезе од студиото за ...

Повеќе »