Дневни архиви: 27/08/2018

Потпечен спанаќ во кремаст сос со пармезан, прсти да излижеш….

Спанаќот никогаш не бил повкусен доколку го подготвите на овој начин. Намирници – 2 лажици маслиново масло, 6 јајца, 1 чаша млеко (полномасно), 150 грама пармезан, 1 мала лажичка сол, малку црн пипер, 200 грама интегрален леб, 300 грама спанаќ, 1 ...

Повеќе »

6 хороскопски парови со многу критична врска до крајот на 2018 година

Кои хороскопски парови се на најголем ризик да ја прекинат врската до крајот на 2018 година? Прочитајте ги предвидувањата од ѕвездите. Јарец и Вага Јарецот е прилично амбициозен знак, многу фокусиран на работата и кариерата, а до крајот на оваа ...

Повеќе »

Меган Маркл и принцот Хари вдомија Лабрадор

Малото кученце кое го вдомија Меган и Хари е Лабрадор и сега е дел од нивното семејство. Кученцето ќе живее во кралската палата, заедно со Меган и Хари, но и во нивната вила во Котсволдс. Инаку, војвотката од Сасекс е ...

Повеќе »

H&M Studio во есенската колекција го слави ретро стилот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведската модна марка H&M инспирацијата за есенската колекција ја наоѓа во минатото. Премиум линијата за сезоната есен/зима 2018 е фокусирана на модата од 50-те години на која дизајнерите и даваат нови модерни детаљи. Од модерни кардигани до кожени јакни, дизајните ...

Повеќе »

Есенски модни изгледи од &Other Stories во бохо стил

За есенската сезона, модната марка &Other Stories ни нуди модни парчиња во бохо стил. Новиот тренд-водич кој претставува дел од новата есенска колекција и советува како да ги комбинираме модните парчиња е насловен ‘New Nomad’. Модната марка се фокусира на лежерната облека ...

Повеќе »