Дневни архиви: 28/08/2018

Sara Fashion: 19 години постоење, 19 дена мега попусти

Модниот бренд Sara Fashion започна со најголемата РОДЕНДЕСКА #СФ АКЦИЈА, по повод 19 години постоење. За време на акцијата љубителите на модата ќе имаат можност да ги купат своите омилени модели намалени до 70%. Акцијата важи во сите продавници на ...

Повеќе »

Handcrafted:mk 2018

Групна изложба на шестте поддржани брендови од првиот циклус на платформата. Во петок во 18 часот во Галеријата Акантус, на улица Орце Николов 99, во Дебар Маало, Скопје ќе се отвори изложбата Handcrafted:mk 2018. Групната изложба ќе ги прикаже за ...

Повеќе »

Листа на желби – Плисираниот миди фустан со квадратчиња од Massimo Dutti

Додека точкастиот принт останува модерен и во есенските денови, модната марка Масимо Дути оди чекор понапред и ни носи фустан со квадратчиња. Фустанот со миди должина кој на белата, плисирана основа има црн принт со квадратчиња веќе ги освои срцата ...

Повеќе »

Ема Стоун го рекламира новиот парфем на Луј Витон

Глумицата Ема Стоун е заштитно лице на новата рекламна кампања за новиот парфем на Луј Витон. Парфемот е насловен  ‘Attrape-Rêves’. Во кампањата, глумицата носи бел фустан инспириран од старогрчката историја, а зад неа е идилична морска атмосфера. Парфемот е опишан ...

Повеќе »

Популарните чизмички UGG добија верзија со потпетица за есен/зима 2018

Убави изненадувања ни носи есенската кампања на UGG. Кампањата е снимена на Менхетен бич во Калифорнија и ги претставува најновите модели на популарните чизмички и чевли. Миленичката на американската тинејџерска публика, глумицата Саша Лејн е главна ѕвезда во кампањата, а ...

Повеќе »