Дневни архиви: 29/08/2018

Каде да си купите убава бела кошула од есенските колекции

Белата кошула е безвремено модно парче кое може да се носи на безброј начини и за различни прилики, секако вклучувајќи ја и деловната атмосфера. Еден од најпопуларните начини на носење на бела кошула оваа есен ќе биде во комбинација со ...

Повеќе »

NEW YORKER есен 2018: Боите и цветниот принт не си заминуваат со летото!

Кардигани во смели нијанси, блузи и фустани со флорален принт, широки ретро панталони и џемпери со женствен крој – погледнете што ни носи есенската колекција од Њу Јоркер. Германската модна марка која им се обраќа на младите, за оваа есен ...

Повеќе »

Ветровка од Зара која ја носиме и како торбичка

Меѓу атрактивните модели од есенската колекција на Зара најдовме практична ветровка која доаѓа во две бои и во себе крие мало изненадување. Ветровката од Зара со качулка и патенти е лесна за комбинирање за „кежуал“ и спортски модни комбинации, а ...

Повеќе »

Домашен ликер од сливи за мерак, како едноставно да го направите

Од суви или од свежи сливи лесно може да направите вкусен ликер. Доволно е да ги посипете со шеќер и да ги прелиете со ракија и да причекате околу две недели. Некои домаќинки наместо ракија користат вотка или рум, додаваат ...

Повеќе »

Меланија Трамп во Валентино сукња и на вртогалави потпетици сади дрвце

Гардеробата која Меланија Трамп ја одбра за ископување на дупка и засадување на дрвце во градината на Белата куќа, многумина ја оценија, со право, за тотално несоодветна. За оваа прилика би требала да носи „кежуал“ или спортска облека, но првата ...

Повеќе »

Јајцата се важни за слабеењето, еве 5 причини зошто

Аминокиселините се основни состојки на протеините, а од сите во јајцата е најважен леуцинот. Токму тој е одговорен за слабеењето. Научниците потврдија дека јајцата ја содржат најбогатата мешавина на есенцијалните аминокиселини. Еве ги клучните 5 причини зашто да конзумирате јајца ...

Повеќе »

4 хороскопски знаци со најголеми промени во септември 2018

Младата Месечина позната како нова месечина, на некои хороскопски знаци ќе влијае многу повеќе отколку на другите и ќе им донесе промени во септември. По полната месечина која се случи на 26-ти август, може да ја очекуваме новата месечина во ...

Повеќе »

Топ моделот Саша Пивоварова позира за есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТО + ВИДЕО)

Шпанската модна марка Massimo Dutti се фокусира на сезоната есен/зима 2018 претставувајќи ја новата лимитирана колекција со нова рекламна кампања. Фотографирана од Грегори Харис, топ моделот Саша Пивоварова е лице на кампањата, а друштво и прави моделот Хјунџи Шин. Есенската ...

Повеќе »