Дневни архиви: 30/08/2018

Ел Мекферсон – авион на 54 години, сеуште го оправдува надимакот Тело

Супермоделот од 90-те години, Еле Мекферсон, веќе три децении го оправдува надимакот “The Body”. Во 90-те беше една од најбараните менекенки за рекламирање на костими за капење и долна облека, поради неверојатното тело. Но, новите фотографии кои ја „уловија“ оваа убавица ...

Повеќе »

Мелани Грифит на Инстаграм зборува за својата борба со ракот на кожа

61-годишната актерка, поранешна сопруга на Антонио Бандерас, од 2009-та година се бори против ракот. Карцином на базалните клетки на лицето, кој актерката интензивно го лекуваше во изминатите години, се чинеше дека конечно е победен. Но за жал, работите повторно тргнале лошо. ...

Повеќе »

Изглед на денот – Меган Маркл во сако наместо фустан

Војвотката од Сасекс, уште еднаш покажа смела модна комбинација. Вчера, Меган Маркл и принцот Хари псрисуствуваа на хуманитарниот настан посветен на децата од Боцвана и Лесото за да им се обезбеди едукација и здравствена заштита. Маркл за оваа пригода носеше ...

Повеќе »

Венеција Филмски фестивал – Најубавите изгледи на црвениот тепих

75тото издание на Интернационалниот филмски фестивал во Венеција започна, а на црвениот тепих блеснаа холивудските ѕвезди и европските глумци, но и моделите. Филмскиот фестивал се отвори со премиерата на филмот First Man, во режија на режисерот на филмот Ла Ла Ленд, ...

Повеќе »

„Мала Италија патува“ продолжува и оваа година заедно со Павле Камилоски

Извонредните италијански романтични песни во изведба на Павле Камилоски и оваа година ќе ја доловат италијанската музичка заводливост. Целовечерниот концерт, „Мала Италија патува 2“ ќе се одржи на 19 септември во 20.00 часот во големата сала на Македонска Опера и ...

Повеќе »

Од денес – ултра распродажба во Капитол мол

Од 30. август до 6. септември Капитол мол ќе биде центар за целото семејство Од 30. август до 6. септември во Капитол мол започнува уште едно поглавје посветено на посетителите. Низ целиот центар ќе владее забавата, шопингот и уживањето, но ...

Повеќе »

Пивара Скопје со донација на летниковци во Чаир, Маџир Маало и Куманово

„Пивара Скопје” преку својот проект за заживување на маалскиот живот низ општините во нашата земја, донираше уште 3 од планираните 15 летниковци, и тоа во Чаир, во Маџир Маало, како и во Куманово. Овие донации се во духот на слоганот ...

Повеќе »