Месечни архиви: септември 2018

Октомври ќе биде месец на родените во знакот Шкорпија

Месецот пред нас, октомври, за главни протагонисти и фаворити на ѕвездите ќе ги има родените во знакот на Шкорпија. Во знакот на Шкорпија, во октомври ќе бидат дури три среќни планети – Јупитер, Венера и Меркур, па на Шкорпиите воопшто ...

Повеќе »

Превкусни ќофтиња од грав

Здравата намирница полна со протеини пробајте да ја приготвите на овој вкусен начин. Намирници – грав, малку масло, праз, сусам, сол и црн пипер.  Подготовка  Обарениот грав исцедете го од водата и со раце добро изгмечете го. Посолете па правете ...

Повеќе »

Топ 5 најпопуларни кучиња на Интернет, преслатки се!

Најпопуларните кучиња на Инстаграм се вистински ѕвезди! Некои од нив имаат милиони следбеници, а и заработуваат фантастично. Еве ги најславните топ 5 кучиња во светот. БУ, со над 16 милиони лајкови на Фејсбук Бу беше едно од првите кучиња кои ...

Повеќе »

Здрава храна во весели порции за вашите најмили да посакаат да јадат (5 идеи)

Го познавате проблемот – вашето мало дете одбива да јаде здрава храна, додека пак, ужива во чоколада. Обидете се да подготвите весели порции од здрава храна кое ниедно дете нема да ги одбие. Малку креативност, малку време, заиграност и навиките ...

Повеќе »

Есенска нега на лице со маски од јаболка и крушка

Маски за лице направени на природна основа кои гарантираат свеж изглед и затегнување на кожата. Маска од јаболко Јаболката се богати со витамини и минерали, ја смируваат, навлажнуваат и тонираат кожата, но и ги отстрануваат мртвите клетки. Маската од јаболка ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (1ви -7ми октомври): Топ знаци на неделата – Вага, Шкорпија и Близнаци

Оваа недела Овните ќе мора да се соочат со опозицијата на Меркур кој ќе им создаде проблеми на работното место, но проблеми во комуникацијата на работа ќе имаат и Раковите и Јарците. Среќни ќе бидат сите родени во воздушните знаци, ...

Повеќе »

Листа на желби: Фустанчето со полка точки од MANGO

Нема ништо попрактично за носење од кошула-фустан (со крагњичка), па уште кога е со трендовски принт и женствен крој, како да не го обожаваме! Во есенската колекција на Манго најдовме фустанче со бели полка точки на црна основа. Совршено е ...

Повеќе »

Совршен викенд ручек: Бифтек во лиснато тесто

Ручек кој заслужува репете. Од намирници потребни се – 600 грама говедски бифтек, 400 грама печурки по желба (уште подобро ако се различни видови), 300 грама лиснато тесто, 1 кромид (црвен), 2 жолчки од јајце,  лажици сенф, 2 лажици путер (солен), ...

Повеќе »

Massimo Dutti има супер чанти за есенската сезона

Ако и вие сте во потрага по нова, есенска чанта, погледнете ја есенската колекција на Масимо Дути. Од елегантни до трендовски модели, во различни големини и во потемни тонови, овие чанти ќе внесат шарм на секоја модна комбинација. Најбарани нијанси ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во црвен Оскар дела Рента фустан

Активистката за човекови права и адвокатка, Амал Клуни (40), е фотографирана на њујоршката улица на патот кон зградата на Обединетите нации. Адвокатката изгледа шик облечена во црвен фустан соодветен за деловна атмосфера, од новата колекција на Оскар дела Рента. Изгледот ...

Повеќе »