Дневни архиви: 01/09/2018

3 позитивни промени кои ќе ги почувствувате откако ќе се откажете од белиот леб барем на еден месец

Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои некои се штетни за нашето тело и линија, додека други заслужуваат пофалба. Дознајте што се ...

Повеќе »

Првата холивудска диета ја измислила Џоан Крафорд за себе, но сите ја „држеле“. Еве како изгледала

Ако мислевте дека само модерните глумици внимаваат на својата витка става, хм, грешите. Холивудските глумици отсекогаш биле преокупирани со диетите, а прв „фанатик“ за супервиток изглед била Џоан Крафорд. Холивудската дива Џоан Крафорд ја измисли првата холивудска диета која стана ...

Повеќе »

Со овие пет витамини побрзо ќе слабеете

Одредени витамини помагаат во забрзано топење на килограмите додека внимавате на диетниот режим или пак, ако вежбате. Еве ги најдобрите и најнеопходните 5 за топење на масните наслаги. 1.Витамин Ц Не се изненадивте што го видовте витаминот Ц на врвот ...

Повеќе »

Ананас диета – стопети до 4 килограми за 7 дена

За да ја држите ананас диетата може да користите и свеж ананас како и ананас од конзерва. Инаку, ананасот е нискокалорично овошје (во 100 грама содржи 46 калории), богато со бројни витамини и минерали. Диетата трае 7 дена, но по ...

Повеќе »

Пица горгонзола за пријатен викенд ручек

За да ја подготвите оваа необична вкусна пица со вкус на горгонѕола, потребно е: 440 грама тесто за пица, 500 мл сос од домати, 2 лажици маслиново масло, 1 парче тиквичка, 1 зелка цикорија (црвена), 1 лажица рузмарин, 120 грама ...

Повеќе »

Полничката манекенка Тес Холидеј ја краси насловната на Космополитен

„Plus-size“ моделот Тес Холидеј, полека но сигурно, во последниве три години се искачува кон врвот на модната сцена, докажувајќи дека може да се биде заводлив и убав и со повеќе килограми на телото. Овојпат, 33годишната манекенка од Лос Анџелес се ...

Повеќе »

Елегантни фустани за работното место или за „парти“ од популарните „хај стрит“ модни марки

И во есенските денови продолжуваме да носиме фустани! Есенските колекции нудат преубави макси модели со олги ракави кои се идеални и за деловна атмосфера, но има и свечени моделчиња без ракви – за вечерни дотерувања. Секако, доколку истите ги искомбинираме ...

Повеќе »

Прв поглед на новиот  iPhonea XS

Во јавноста по грешка „протекоа“ фотки како ќе изгледа новиот iPhonea XS. Порталот 9to5Mac дојде до првите информации како ќе изгледа новиот Ајфон. Моделите се два и различни, еден од 5,8 инчи, а вториот од 6,5 инчи. Дополнително, заедно со iPhonea XS ќе ...

Повеќе »

Еве каде да си купите трендовски модни парчиња со животински принт

Ѕвезди на есенската сезона се материјалите со животински принт, меѓу кои доминира леопард принтот. Ги наоѓаме во есенските колекции на луксузните модни марки, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови, а најголем избор има во Манго и во ...

Повеќе »

Ања Рубик ги претставува најголемите трендови од ZARA за есен/зима 2018/19

Студените денови се зад аголот, а Зара се фокусира на плетките и волната за сезоната која следува – есен/зима 2018/19. За есенскиот каталог позира топ моделот Ања Рубик во десетина модни комбинации. Од боите најинтересни се металик нијансите, додека сукњите ...

Повеќе »