Дневни архиви: 02/09/2018

Облоги од ѓумбир за слабеење и детоскикација

Познати се позитивните влијание на ѓумбирот врз здравјето и во процесот на забрзување на слабеењето, но овојпат не зборуваме за ѓумбирот како додаток во исхраната, туку како проверен борец против целулитот. Ѓумбирот е антиоксиданс, има антибактериско дејство и придонесува нашата ...

Повеќе »

Неделен вкусен ручек – Ослич во зеленчук

Едноставен за подготовка, превкусен и здрав ручек.  Намирници – 1 кг поситен компир, сол, 1 кромид, 3 моркови, 250 грама домати, 2 помали тиквици (или 300 грама брокула и карфиол), 3 лажици маслиново масло, 500 грама ослиќ, мелен црн пипер, ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (3ти-9ти септември): Топ знаци на неделата Девица и Шкорпија

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот на Лав за да влезе во Девица – новости ги очекуваат сите земјени знаци, додека кутрите Рипчиња ќе имаат некои пречки на работното место…Љубовта ќе им се насмевне на Шкорпиите, но среќни ...

Повеќе »

Која е Џорџина Родригез, најфотографираниот модел на Филмскиот фестивал во Венеција

Шпанската манекенка Џорџина Родригез е новата девојка на најплатениот фудбалер, Кристијано Роналдо. Уште од првиот ден на Филмскиот фестивал во Венеција, Родригез стана главна мета на фотографите. 24годишната манекенка е висока, со порцелански тен и црна коса и преубава е. ...

Повеќе »

Поглед на новата премиум линија од Zara

Таканаречените Премиум колекции, кои се карактеристични по убавите материјали и постилизирани дизајни, полека но сигурно од сезона во сезона стануваат дел од популарните „хај стрит“ модни марки. Модните парчиња од овие ограничени колекции чинат малку повеќе отколку вообичаените, но дизајните ...

Повеќе »

Марама принт – го има во есенските колекции на Манго и на Зара и преубав е!

Таканаречениот Scarf print (марама принт), оваа есен се врати на голема врата на модната сцена, а го гледаме во моделите на новите колекции на луксузните модни марки (Гучи, Барбери, Версаче, Салваторе Ферагамо…), како и кај популарните хај-стрит брендови (Манго и Зара). Од ...

Повеќе »

Правите стомачни вежби, а не гледате резултат? Еве каде грешите

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Повеќе »

Црвен тепих – Најубавите изгледи (за сега) на Венеција Филм Фестивал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечер по вечер, креациите на црвениот тепих се менуваат, а трендовите во елегантната тоалета веќе ги гледаме преку креациите на луксузните модни марки и секако, ѕвездите кои тие ги носат. Сосема очекувано, и годинава, на 75то издание на филмскиот фестивал ...

Повеќе »