Дневни архиви: 04/09/2018

Голема хуманитарна акција за донирање храна до социјално загрозени граѓани

На 6 септември со почеток во 10 часот, па се до 19 часот ќе биде организирана голема хуманитарна акција на 33 пунктови за донации поставени низ Скопје, Битола, Куманово, Прилеп, Струмица, Радовиш, Гевгелија, Гостивар, Кочани и Виница. Граѓанската иницијатива „Мрдни ...

Повеќе »

Светскиот тренд од сега и во Скопје! Една картичка, различен спорт секој ден!

Сакате еден ден да вежбате аеробик или пилатес, друг ден да одите на базен, на танци, а за викенд да играте тенис или да одите на адреналиснко искачување по карпи со Вашите колеги? Се ова и уште многу други различни ...

Повеќе »

Слабеењето нема врска со бројот, туку со изворот на калории и ефектот на хормонот инсулин

Во текот на годините сме се сретнале со различни митови и претпоставки за исхраната воопшто, па и за третманот Noninvasive luposuction, кои се резултат на различни погледи, ставови и мислења, но и предрасуди и незнаење. Затоа, сакаме да ги изнесеме ...

Повеќе »

Колку чинеше свадбата на Кјара Ферањи и Федез?

Цифрата е топ сикрет, но се претпоставува сума од 20 милиони евра. Италијанската славна модна блогерка Кјара Ферањи се венчаѓе со Федез минатиот 1 септември, со многу елегантна церемонија. Колку коштала свадбата? Еве за кои бројки се зборува. Сумата на ...

Повеќе »

Дејвид и Викторија Бекам со децата позираат за насловната на Вог тин, тврдејќи дека се среќно семејство

Таканареченото „второ кралско семејство“, семејството Бекам, ја красат насловната страница на октомвриското издание на британскиот Вог тин, а фотосесијата е направена и за внтрешниот едиторијал, проследен со разговор. Шестчленото семејство ги покажуваат своите индивидуални карактеристики, модните вкусови и стиловите, додека ...

Повеќе »

Роналдо и Џорџина уживаат на лускузна јахта на Сардинија

Убавиот, славен пар, е фотографиран на местото Ла Мадалена, на Сардинија (Италија) како се сончаат на луксузна јахта за време на краткиот одмор. Двојката престојува во лускузниот хотел Мериот, а видени се и во реномираниот ресторан  “La Scogliera”, на Андреа Орекиони, ...

Повеќе »

Анистон и Пит на таен меден месец во вилата на Џорџ Клуни во Италија?!

Некои од италијанските весници известуваат дека Џенифер Анистон и Бред Пит се забележани заедно на романтичен викенд на Езерото Комо. Австралискиот магазин New Idea ја потврдува оваа вест дека минатиот викенд поранешната славна двојка е видена заедно во Италија. По лавината шпекулации ...

Повеќе »

Новото истражување тврди дека годишниот одмор го продолжува животот

Да се ​​соочиме: стареењето е тешко. Количината на работи што треба да ги решаваме секојдневно – помеѓу работата, семејството, пријателите и жонглирањето со финансирањето, а да не зборуваме за времето кое ни треба за нас самите и наша грижа, како ...

Повеќе »