Дневни архиви: 05/09/2018

Утревечер промоција на третиот по ред албум на Пиколомини

Утревечер на 6 септември, со почеток во 20 часот, во Ла Кања бар (во Старата скопска чаршија) ќе се одржи слушачка промоција на третиот по ред албум на скопскиот музичар Пиколомини. По четири години од претходното издание, овој артист се ...

Повеќе »

Уште еден ден до крајот на УЛТРА РАСПРОДАЖБА во Капитол мол!

На 6. септември во Капитол мол завршуваат попустите и акциите, но не и забавата и можностите Доследен на своите цели, Капитол мол веќе 6 дена е исполнет со попусти до -70%, забава и изненадувања. Сепак, за тие кои сѐ уште ...

Повеќе »

Орнела Мути гола на Инстаграм, пикантни фотографии заедно со ќерка и

Орнела Мути се разголе на Инстаграм, на пикантните фотографии е и ќерка и Наике. Глумицата го покажа своето голо тело на 63 годишна возраст, но оваа идеја не им се допадна на сите фанови. Италијанската славна глумица Орнела Мути објави ...

Повеќе »

Пилешки џигер во сос

За пријатен и лесен летен ручек, подгответе пилешки срца во пикантен сос.  Потребни намирници – 250 грама свежи или замрзнати пилешки срца, 1 главица кромид, 50 грама чадена сланина, 100 грама арпаџик, 1/2 ловоров лист, малку мајчина душичка, 1/8 л ...

Повеќе »

Стефано Габана против Кјара Ферањи: Eфтина!

Свадбата на популарната модна блогерка Кјара Ферањи и фудбалерот Федез, не мора да се допадне на сите, како што и венчаницата која таа ја носеше – не мора да се допадне на сите. Но, кога критиките доаѓаат од славен моден ...

Повеќе »

Амбер Валета& Каролин Марфи во новата кампања на MANGO (ФОТО+ВИДЕО)

MANGO се фокусира на темата семејство и пријатели во новата рекламна кампања за колекцијата есен/зима 2018/19. Кампањата е насловена  ‘Together’. Пред објетивот на Марио Соренти позираа познати модели, како Амбер Валета, Каролин Марфи, Кесева Абоа, Адвоа Абоа и Алевиа Абоа. ...

Повеќе »