Дневни архиви: 06/09/2018

Кампања на MANGO во која учествуваат Адриан Броди, Амбер Валета, Каролин Марфи и Адвоа Абоа

Кампања во која учествуваат Адриан Броди, Амбер Валета, Каролин Марфи и Адвоа Абоа, заедно со семејството Соренти и пријателите на брендот Новата кампања на МАНГО за есен/зима 2018 го рефлектира личното видување на фотографот Марио Соренти кој ги лови интимните ...

Повеќе »

8 нови модни изгледи од H&M за дневно дотерување

Францускиот стил доминира во новата колекција на H&M, дизајнирана за дневен изглед и работна атмосфера. Новиот моден водич од популарната модна марка H&M, снимен во Париз, е насловен ‘Femme Focus’. Лице на кампањата е моделот Кјара Шелзи. Акцентот е на „уличната“ мода, која ...

Повеќе »

The Only One – Нов женски парфем од Dolce&Gabbana

Септемвриската сезона ни носи нови парфеми. Италијанската модна марка го лансираа женскиот нов парфем соодветен за постудените денови, а насловен  ‘The Only One’. Пред објективот на фотографите Лука и Алесандро Морели, позира британската глумица Емилија Кларк. Фотосесијата, реализирана во црно ...

Повеќе »

Жешка фотосесија на Карли Клос за новиот парфем на Carolina Herrera

Carolina Herrera лансираше нов женски парфем – Good Girl Velvet Fatale. За рекламната кампања за парфемот позира супермоделот Карли Клос, облечена во секси црвен фустан во ретро џез атмосфера. Опкружена со убаво облечени дами и господа, долгоногата убавица позира пред ...

Повеќе »

Пенелоп Круз е лице во новата кампања на Carpisa

Шпанската глумица повторно е лице на модната марка  Carpisa. За рекламната кампања за есен/зима 2018 на Карпиза, позира убавата глумица Пенелоп Круз. Фотосесијата е реализирана во Мадрид, а фотограф е Ксави Гордо. Глумицата е облечена во „кежуал“ стил, а во преден ...

Повеќе »