Дневни архиви: 10/09/2018

Грчка мусака со кремаст слој

Постојат различни рецепти за мусака, но грчката мусака е карактеристична по вкусиот кремаст горен слој. Направете муската по оригиален рецепт на грчки начин.   Потребни намирици 500 грама мешано мелено месо, 2 модри патлиџани, 3 компири, 3 домати, 1 главица ...

Повеќе »

Меган Маркл на листата на најубаво облечени жени според Vanity Fair

Војвотката од Сасекс се најде на престижната листа на најубаво облечени жени во 2018 година, според списанието Vanity Fair. На годишниот „попис“ на Vanity Fair се најдоа многу познати лица од светот на шоубизнисот, но на листата се и тенисерката Серена Вилијамс,адвокатката ...

Повеќе »

Сите „луди“ по сомотскиот комплет од H&M

Уште едно хит модно парче од есенската колекција на H&M брзо стана ѕвезда на Инстаграм. Станува збор за сомотскиот комплет од сако и мини здолниште, кој одлично се комбинира со бела кошула или за „кежуал“ изглед со памучна маичка. Освен ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во плетен мини фустан и чизми со змијски принт

Инстаграм ѕвездата и глумица Емили Ратајковски се појави во супертрендовски изглед на црвениот тепих на настанот What Goes Around Comes Around, на Модната недела во Њујорк. 27-годишната убавица носеше плетен мини фустан во кремаста нијанса, во комбинација со популарните чизмички со ...

Повеќе »

Листа на желби: Ниските чизми со змијски принт од Stradivarius

Анимал принтот, а особено змијскиот принт, на голема врата се врати во есенските колекции. Убав чифт на ниски чизми со тенка, висока потпетица и змијски принт, најдовме во есенската колекција на Stradivarius. И нијансата – трендовска бордо, е погодена, па лесни ...

Повеќе »

„Teddy“ палтата ќе ги носиме и оваа есен/зима, еве каде ќе ги најдете

Веќе трета сезона по ред, „teddy coat“доминираат во колекциите на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Ги најдовме и годинава во есенските колекции на Зара и на Манго- слатки на изглед, а многу пријатни за носење, ...

Повеќе »