Дневни архиви: 11/09/2018

Нова колекција: Тајната есенска градина на women’secret (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Women’secret креираше специјализирана колекција со уникатни парчиња кои добиваат нов, обновен изглед и многу детали. На моделите можете да најдете повеќенаменски прерамки, набори од тантела, украсен накит, а особено внимание е посветено на изгледот на грбот. На деликатните парчиња преовладува ...

Повеќе »

Кендал Џенер гола пред објективот на Расел Џејмс

Отворањето на Модната недела во Њујорк започна со промоција на новата книга од фотографот Расел Џејмс, “Angels.” Меѓу познатите кои позирале голи за книгата се и Кендал Џенер, Кендис Свонепул и Синди Крафорд. Гостите на промоцијата, меѓу кои биле, и топ ...

Повеќе »

Вкусно ем здраво: Плескавици од карфиол и сирење

Доколку преферирате вкусен и здрав ручек, дегустирајте ги плескавиците од карфиол. Комбинацијата со сирење е исклучително добра зашто се употребуваат два вида на сирење – пекорино и моцарела. Намирници – 1 карфиол (од околу 400 грама), 1 помал кромид, 2-3 помали ...

Повеќе »

Наши фаворити: 3 јакнички со вештачко крзно од Mango и Zara за есен/зима 2018

Никогаш не е прерано, и покрај убавото време, да почнеме да размислуваме за шопинг на нова јакна со вештачко крзно. И во претстојната сезона, во модна игра остануваат јакните со крзно кои ги сретнуваме во есенските колекции на популарните модни ...

Повеќе »

Нема да ја препознаете Лејди Гага на насловната на Вог

Лејди Гага покажува минималистички стил на насловната на октомвриското издание на американскиот Вог. Фотографирана од  Inez & Vinoodh,  Гага е облечена во црн Brandon Maxwell фустан и обетки од Ana Khouri. За внатрешната фотосесија, Гага позира во импресивен, сензуален и елегантен ...

Повеќе »

Колекција од Zara фокусирана на стилот од 1970те

Шпанската модна марка Zara го лансираше новиот тренд-водич насловен ‘Retro Aesthetics’. За каталогот позира моделот Мика Арганараз во модни парчиња инспирирани од стилот на 70-те години. Колекцијата содржи бомбер јакни, плисирани сукњи со богат принт и трендовски модни парчиња со змијски принт. ...

Повеќе »

Објавена програмата за Health, Fitness & Wellness Expo!

22 & 23ти септември 2018, Градски Парк Скопје – терени Работнички Откако се израдувавме дека Health, Fitness & Wellness Expo се случува по четврти пат, сега може да се радуваме и на неговата богата програма. Бидете уверени дека нема да ...

Повеќе »