Дневни архиви: 18/09/2018

Традиционално на 19 септември, сите уживаме на изложба кај Боте

Просечен инстаграм корисник поминува 21 минута дневно на оваа популарна апликација која има околу 400 милиони корисници. А меѓу тие 400 милиони со свои 3193 фотографии со кои секојдневно ги одушевува своите следбеници е Слободанка Тренчева Боте, или #botovacha. На ...

Повеќе »

Вкусна зимница: Рецепт за лутеница со модар патлиџан

Подгответе ја највкусната зимница, но не заборавајќи на лутеницата со модар патлиџан. Од намирници потребни се – 2 кг црвени пиперки, 2 кг модар патлиџан, 5 лути феферончиња, 250 мл сончогледово масло, 10 чешниња лукче, 50 грама шеќер, 150 мл ...

Повеќе »

Невестите носат бело: Линија на венчаници од Reformation

„Хај стрит“ модната марка Reformation ја лансираше колекцијата на венчаници за сезоната есен 2018. Акцентот е на белите фустани за невестите, но колекцијата содржи и елегантни фустани за деверуши и гости на свадбата. Силуетите варираат од класични „сирена“ креови до ...

Повеќе »

Македонски Телеком го изведе првото 5G демо во Македонија

• Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините • Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на 5G Македонски Телеком го реализираше првото 5G демо во земјата, со што направи уште еден чекор кон воведувањето ...

Повеќе »

Топ 20 модели на чевли и чизми со анимал принт од MANGO и од ZARA

Иако карираниот принт е број еден кога е облеката во прашање за оваа есен, во случајот на обувки, важат други правила. Оваа есен уверливо најбараните модели на салонки, чизми и чевли ќе бидат оние со животински принт. Не очекува возбудлива ...

Повеќе »

2018 Emmy Awards: Најубавите изгледи на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

70то издание на Еми наградите, познати како Оскари во телевизиската индустрија, ги привлече очите на јавноста, а и годинава на црвениот тепих продефилираат ѕвездите во креации од светските модни имиња. Во фотогалеријата погледнете ги најубавите изгледи на црвениот тепих.  

Повеќе »