Дневни архиви: 20/09/2018

Убави мигови со Павле Камилоски во полната МОБ

Долгоочекуваниот концерт на Павле Камилоски се случи вчера во преполната сала на Македонска опера и балет. Павле Камилоски воодушеви со својата изведба и ни ги претстави интернационалните култури на најдобар начин – со музика и танц. Тој го започна концертот ...

Повеќе »

Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе

Голема забава со концерт на Петко и неговиот бенд „Пет плус“, хитовите на хорот „Поточиња“, акробати и многу други изненадувања, ги очекуваат децата и нивните родители во сабота (22 септември) кај новото детско игралиште на паркингот пред Веро Тафталиџе во ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња со „анимал“ принт од ZARA

Првите есенски колекции веќе ги полнат полиците во продавниците, а како тренд број 1 доминираат модните парчиња со „анимал“ принт. Од тигрести до змијски принтови, се е во знакот на анимал принтот, а на оваа модна манија која ќе не ...

Повеќе »

Колекција на џемпери од H&M

H&M не подготвува за есен со новата линија на џемпери. Рекламната кампања е снимена во Париз, а моделите позираат покрај Ајфеловата кула. Од предимензионирани џемпери до оние со ситни и крупни плетки, до џемпери со ролка и со спуштени раменици, ...

Повеќе »