Дневни архиви: 21/09/2018

Изложба на современ накит „Флора вс Фауна“

Во организација на „KAPKA Jewelry“, на 26 септември (среда) со почеток во 20 часот во еден од најстарите музеи во Македонија, Природно – научниот музеј во Скопје ќе биде отворена групна (меѓународна) изложба на современ накит насловена „ФЛОРА вс ФАУНА“. ...

Повеќе »

SPRINGFIELD ја лансира линијата R[ECO]NSIDER

Првиот одржлив проект на брендот за есен ‘18 Springfield – брендот за облека во лежерен стил ја лансираше првата одржлива колекција за оваа есен која веќе е достапна во продавниците, како и на онлајн страната: https://e-shop.fashiongroup.com.mk/brend/springfield Посветеноста кон животната средина ...

Повеќе »

Подготвени сте за најголемиот спортски настан во Македонија? Пријавувањето за 15-от Виз Ер Скопски маратон, официјално отворено

Сите кои ќе се пријават во првите три дена на 15-от Виз Ер Скопски маратон ќе можат да го изберат својот стартен број Во мај светската рекордерка, Пола Редклиф, беше сведок на уште еден рекорд, а тој беше бројот на ...

Повеќе »

4 есенски палта од MANGO кои со задоволство ги носиме оваа сезона

Како елегантен додаток на лежерниот есенски изглед, лесните палтенца се во прв план на нашата шопинг листа. Предност им даваме на класичните модели, кои лесно се комбинираат со фармерки и памучна маичка, или пак, со романтични есенски фустанчиња. Фаворит број ...

Повеќе »