Дневни архиви: 22/09/2018

Саемот за мали бизниси – Создаваме брендови го претстави клучот на успехот

Поддршката од СОС Детско село за сопствен бизнис развој го поттикнува општествениот напредок Од 21-ви до 23-ти септември на платото пред Сити мол ќе се одржи саемот за мали бизниси – Создаваме брендови. 20-на претприемачи кои сопствената претприемничка приказна ја ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кошула и фустан од MANGO со змијски принт

„Анимал“ принтот е во центарот на вниманието во есенските колекции на популарните модни марки, а змијскиот принт е фаворит. Во MANGO најдовме кошула и фустан со змијски принт во црвена нијанса, кои ги ставаме први на нашата шопинг листа. Искористете ...

Повеќе »