Дневни архиви: 27/09/2018

Нови парфеми AVON Luminata и SEGNO: блескава харизма и нова енергија за Неа и Него

Првите денови од есента се во знакот на двата мирисни новитети од AVON, креирани во соработка со светски познати парфимеристи. Со нагласена синергија и креативност, тие ги создадоа впечатливите и софистицирани мириси за Неа и за Него – Luminata и ...

Повеќе »

На 6ти и 7ми октомври Скопје Сити мол ќе го слави роденденот со многу изненадувања

Скопје Сити Мол наскоро го слави својот 6ти роденден. Скопје Сити Мол е првиот современ трговски центар во Македонија кој има потполно нов концепт во изминатите години и кој успеа да ги обедини шопингот, забавата и дружењето. Како најголем центар ...

Повеќе »

7 најдобри протеини за слабеење без да се загуби мускулната маса

Диетите основани на протеинска исхрана се најуспешни диети, а меѓу нив најпопуларна е кето диетата и диетата со зголем степен на масти и протеини, а речиси незначен степен на јагленохидрати, односно таканаречената  LCHF diet. И доколку вашиот избор е протеинска ...

Повеќе »

Резервирајте си го петок за концертот на Шарлин Спитери

Една од најголемите британски поп-рок атракции на сите времиња „Тексас“ за првпат доаѓа на Балканот. Тие ќе бидат хедлајнери во петок во СРЦ Кале, Скопје, во 21 часот, во организација на Авалон продукција. Претходно закажаниот концерт на „Скопје колинг“ беше ...

Повеќе »

Паста карбонара на наполитански начин

Штом ја пробате ќе ја ставите на вашата омилена гастро листа. Намирници – 300 грама тестенини, 1 тиквичка, 8 листови сланина, 4 јајца, 1 дл кравјо млеко (полномасно), 200 грама гауда (полномасна), 2 лажици маслиново масло. Подготовка Сварете ги тестенините, ...

Повеќе »

Нова колекција на Levi’s изработена во соработка со Justin Timberlake

LEVI’S® AND JUSTIN TIMBERLAKE ЈА ОБЈАВУВААТ СОРАБОТКАТА ЗА 2018 ГОДИНА СО КОЛЕКЦИЈАТА “FRESH LEAVES” LEVI’S® x JUSTIN TIMBERLAKE Сан Франциско, 27 септември, 2018 год. – Levi’s® денес ја најавува соработката со десеткратниот добитник на Греми награда и актер, Џастин Тимберлејк. ...

Повеќе »

Ивана Тасев: Занаетот созрева преку теренска работа, не со „копи пејст“ вести

Експлозијата на социјалните мрежи, за жал, излезе дека е најголемата придобивка на современиот човек, и придонесоа времето наместо продуктивно да се „потроши“ да се помине на површно бадијалџење. Кога не видела друг излез како да продолжи понатаму како новинар во ...

Повеќе »

11 модели на чизми од есенската колекција на Zara

Разнолична понуда на чизми кои погодуваат различни вкусови – таква е есенската колекција на шпанската модна марка Зара. Од елегантни чизми со висока потпетица, до бајкерски и трендовски во каубој стил, ако веќе размислувате со каков чифт да се подновите, погледнете ...

Повеќе »

14 миди фустани од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки

Сега кога есента пристигна, може да им дадеме предност на фустаните со долги ракави и миди должина. Во колекциите на популарните модни марки, најдовме убави примероци на вакви фустанчиња, кои одлично се носат со слоевити модни комбинации. Од материјалите доминира ...

Повеќе »

Како да носиме сукња со леопард принт оваа есен, еве 5 идеи

Сите сме „луди“ за сукњите со леопард принт, кои се хит модно парче за оваа есен, но ако размислувате како да ја искомбинирате, еве пет свежи идеи. Со црна ролка и балетанки Доколку е сукњата со анимал принт со мини ...

Повеќе »