Дневни архиви: 28/09/2018

Тренд на неделата: Јакна со две лица од Levi’s

Еве како изгледа кога ќе си купите една јакничка, а добивате два модни изгледа. Оваа кратка јакничка од Levi’s ви нуди можност за бројни модни комбинации и најсоодветно ви одговара на вашето расположение за „кежуал“ пригода. Ви треба тексас? И веќе ...

Повеќе »

Разголената фотка на Кјара Ферањи молскавично го обиколи светот

Фотографија која со молскавична брзина го обиколи светот. Над 500 илјади лајкови за фотографијата на најплатената модна блогерка, Италијанката Кјара Ферањи, на која се гледа како градата и „истрчала“ од деколтето. Оваа секси „несреќа“ се случила во Париз, за време ...

Повеќе »

Драматична исповед на Жизел Бундхен: Сакав да скокнам од кровот

Супермоделот од Бразил, Жизел Бундхен (38), најплатениот модел во светот, не секогаш имала периоди на задоволство и среќа. Токму во годините на врвот на кариерата, кога била најбарана и најплатена манекенка, позната и како девојка на холивудската ѕвезда Леонардо ди ...

Повеќе »

Нова линија на базични модели за него и за неа: Drama. You need more in your life

Драма студио ги презентираше новите модели машка и женска маица, за него и за неа со слоганот: Drama. You need more in your life. „Драма, Драма, Драма! Секому му треба повеќе позитивна Драма во неговиот живот. Тоа нам не потсетува ...

Повеќе »

Древноримскиот празник на гроздоберот Виналија Рустика ќе се прославува во Скопје

Центарот за научни истражувања и промоција на културата „ХАЕМУС“ организира перформанс по повод древноримскиот празник на гроздоберот Виналиja Рустика кој ќе се одржи на први октомври (понеделник) во 19 часот во МКЦ клуб и ресторан во Скопје. Во рамки на ...

Повеќе »

Побрзајте! Во недела се затвора пријавувањето за трчање на Skopje Run 10K

#СекојКилометарЗначи и можноста за купување на хуманитарни километри ќе биде отворена до самата трка Тимот на Сојуз на спортови на Град Скопје заедно со СОС Детско село успеаја да направат кампања која ги поттикна сите пријавени на овогодинешната 10 километарска ...

Повеќе »

Кристијано Роналдо лансираше свој парфем CR7

Парфемот на Кристијано Роналдо е насловен CR7, а во описот стои дека е наменет за бизнисмени и амбициозни мажи. Нема сомнеж, португалскиот фудбалски ас уште еднаш покажа дека е и тој одличен бизнисмен. Свеж и кежуал, станува збор за мирис ...

Повеќе »

Анџелина Џоли непрепознатлива со руса коса и скромна облека

Облечена во ретро кошула и макси здолниште, со руса коса, Анџелина Џоли е непрепознатлива. Секако, оваа промена се должи на потребите за снимањето на новиот филм ‘Come Away’, во кој таа ја има главната улога. Ова не е првпат Џоли да ...

Повеќе »

DIOR донесе танц на модната писта во Париз (ВИДЕО)

На Модната недела во Париз, луксузната француска модна марка Диор ја претстави колекцијата дизајнирана за пролет/лето 2019, која е инспирирана од танцот. Ревијата се отвори со долги фустани во црна и бела боја, a од деталите доминираше мрежата. Палетата на ...

Повеќе »

Лимак Холдинг започна со градежни активности – изградба на подземен булевар и современ мултифункциoнален комплекс – “Diamond Skopje”

Светски реномираната компанија со седиште во Турција “Лимак Холдинг”, вчера и официјално најави дека започна со интензивни градежни активности на просторот околу Старата железничка станица во Скопје. Добиени се сите неопходни дозволи за градба, завршени се подготвителните активности на проектот, ...

Повеќе »