Дневни архиви: 29/09/2018

Листа на желби: Фустанчето со полка точки од MANGO

Нема ништо попрактично за носење од кошула-фустан (со крагњичка), па уште кога е со трендовски принт и женствен крој, како да не го обожаваме! Во есенската колекција на Манго најдовме фустанче со бели полка точки на црна основа. Совршено е ...

Повеќе »

Совршен викенд ручек: Бифтек во лиснато тесто

Ручек кој заслужува репете. Од намирници потребни се – 600 грама говедски бифтек, 400 грама печурки по желба (уште подобро ако се различни видови), 300 грама лиснато тесто, 1 кромид (црвен), 2 жолчки од јајце,  лажици сенф, 2 лажици путер (солен), ...

Повеќе »

Massimo Dutti има супер чанти за есенската сезона

Ако и вие сте во потрага по нова, есенска чанта, погледнете ја есенската колекција на Масимо Дути. Од елегантни до трендовски модели, во различни големини и во потемни тонови, овие чанти ќе внесат шарм на секоја модна комбинација. Најбарани нијанси ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во црвен Оскар дела Рента фустан

Активистката за човекови права и адвокатка, Амал Клуни (40), е фотографирана на њујоршката улица на патот кон зградата на Обединетите нации. Адвокатката изгледа шик облечена во црвен фустан соодветен за деловна атмосфера, од новата колекција на Оскар дела Рента. Изгледот ...

Повеќе »

Улична мода: Фантастични модни изгледи на Модната недела во Париз

Додека во уличната мода на модните недели во Њујорк, Лондон и Милано видовме најразлични, прекрасни здолништа и фустани, на париските улици за време на модната недела доминира стилот „позајмено од момчето“. Машки костуми, предимензионирани тексас парчиња и мантили, карирани кошули, ...

Повеќе »

‘Enchanted Forest’ – колекција на SWAROVSKI за зима 2018

Популарниот бренд за накит SWAROVSKI ја претстави зимската колекција насловена Enchanted Forest. Лице на новата кампања е американската убавица Карли Клос. На накитот доминира флоралниот принт, додека акцентот е на слоевитите ѓердани. Хит меѓу парчињата накит е брошот пајак, кој го гледаме ...

Повеќе »