Месечни архиви: септември 2018

11 модели на чизми од есенската колекција на Zara

Разнолична понуда на чизми кои погодуваат различни вкусови – таква е есенската колекција на шпанската модна марка Зара. Од елегантни чизми со висока потпетица, до бајкерски и трендовски во каубој стил, ако веќе размислувате со каков чифт да се подновите, погледнете ...

Повеќе »

14 миди фустани од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки

Сега кога есента пристигна, може да им дадеме предност на фустаните со долги ракави и миди должина. Во колекциите на популарните модни марки, најдовме убави примероци на вакви фустанчиња, кои одлично се носат со слоевити модни комбинации. Од материјалите доминира ...

Повеќе »

Како да носиме сукња со леопард принт оваа есен, еве 5 идеи

Сите сме „луди“ за сукњите со леопард принт, кои се хит модно парче за оваа есен, но ако размислувате како да ја искомбинирате, еве пет свежи идеи. Со црна ролка и балетанки Доколку е сукњата со анимал принт со мини ...

Повеќе »

Топ 10 есенски модни парчиња од GUESS

Во новата колекција Guess ги содржи сите жешки трендови актуелни на „стрит стајл“ сцената. Есенската колекција на Guess изобилува со урбани кроеви, силни бои и интересни принтови. Акцентот е на есенските нијанси – портокаловата, црвената, зелената и црната боја, како и ...

Повеќе »

Ивана и Јулија Кнез заштитни лица за кампањата La Vita è Bella

Ќерката Ивана и мајката Јулија Кнез потпишаа договор за заштитни лица за камапњата за убавина La Vita è Bella. Со овој проект тие ќе направат комплетна трансформација и ќе бидат пример за секоја жена која треба да се грижи за ...

Повеќе »

Стартува Дестинација Македонија: Најголемата Grouper кампања за патувања во државата

Започна најголемата кампања за патувања во државава – Дестинација: Македонија, која ја реализира водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во е-трговијата Grouper.mk! Кампањата, која се реализира четврта година по ред, нуди огромен избор на локални патувања по неверојатно ...

Повеќе »

Меган Маркл во црн Живанши фустан на првото самостојно појавување

За првото самостојно појавување, Меган Маркл одбра црн макси фустан со проѕирни ракави и впечатлив ремен. Модниот избор на војвотката од Сасекс ги воодушеви фановите, а многумина сметаат дека ваквиот избор потсетува на стилот на принцезата Дајана. Фустанот е од ...

Повеќе »

Старт на “Модата како дел од екосистемот. Одржлива приказна”

Избраните учесници на отворенот повик за проектот “Модата како дел од екосистемот. Одржлива приказна”, започнаа серија работилници за одржлив дизајн од нула отпад и посета на штипските фабрики под менторство на дизајнерката Ирина Тошева. Станува збор за соработка меѓу студентите, ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу ќе се мажи на 29ти септември, кој е среќникот

Убавата глумица Гвинет Палтроу ќе се мажи на 29-ти септември. Тоа ќе биде втор брак за 44годишната глумица. Гвинет Палтроу ќе стапи во брак со Бред Фалчук – 47-годишен филмски продуцент – следната сабота, 29 септември, 2018 година. Свадбата ќе ...

Повеќе »

Како Викторија Бекам го прослави 10-годишниот јубилеј на својот бренд

Поранешната „Спајс“ девојка, денес моден дизајнер, Викторија Бекам, ја прослави 10-годишнината од основањето на својот моден бренд на хумористичен начин, лансирајќи маички со интересна графика. За разлика од нејзините претходни маици кои често имаат порак со црн хумор, овие имаат ...

Повеќе »