Дневни архиви: 01/10/2018

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под наслов „ПОЛНИ ГОРИВО НА ЛУКОИЛ И ДОБИЈ СЕАТ ЛЕОН”. Наградната игра ќе трае од 1 октомври до 14 декември 2018 година, а како и во досегашните наградни игри на ...

Повеќе »

Промоција на „Концепт мама” – првата македонска сѐ-во-едно книга и дневник за родителството

Во НЛБ Галерија на 2 Октомври, 2018 година (вторник) со почеток во 19 часот ќе бидат промовирани книгите „Концепт мама” и „Концепт мама дневник” од Александра Шекутковска Докоска. „Концепт мама” е првата македонска сѐ-во-едно книга и дневник за родителството. Александра ...

Повеќе »

Месечен хороскоп: Што ги чека во октомври Овновите, Биковите и Близнаците

За Овните, месецот октомври ќе биде преоден период без посебни случувања, Близнаците пак, треба да ги искористат „во лет“ сите отворени врати (а бројни врати ќе им се отворат!), додек кутрите Бикчиња ќе мора да ги стегнат забите и да ...

Повеќе »

600.000 денари шопинг ваучери по повод 6-от роденден на Скопје Сити мол

Како и досега, така и овој пат, за 6–от роденден на Скопје Сити Мол ве очекува гооолема забава, мноооогу награди и шопинг лудило. По повод 6-от роденден  обезбедедена е богатата роденденска програма, за сите посетители на Skopje City Mall, каде ...

Повеќе »

Тензија помеѓу две непознати групи пред Капитол мол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пред Капитол мол десетици луѓе се во голема караница. Два различни ставови и лути изрази на лицата, но двете групи со млади деца пред молот, наместо на насилен начин, според очевидците, тензијата и проблемот одлучиле да го решат со танцување ...

Повеќе »

Продолжува кампањата Skopje Streets на есенската колекција од Алшар

По првиот дел од кампањата за есенската колекција насловена Skopje Streets на модната дизајнерка Силвија Михајловска (погледнете – ТУКА), следува вториот дел. При фотосесијата, тимот на Алшар повторно се забавуваше. Силвија креираше нови, урбани креации, Iva Creativa беше инспирирана и црташе, а моделот ...

Повеќе »

Д-р Гуржанова: За еден пар да се прогласи дека има проблем со стерилитет, потребно е да помине една до две години

Њуборн клиниката има договор со Фондот за здравствено осигурување на Македонија за ин витро постапки, дури и за оние кои се со дониран биолошки материјал, објаснува д-р Татјана Гуржанова, специјалист акушер, гинеколог и ИВФ специјалист, во Центарот за плодност „Newborn Clinic“. ...

Повеќе »

3 миди фустани од есенската колекција на Massimo Dutti одлични и за деловна атмосфера

По преубавиот миди фустан со точки од есенската колекција на Манго (погледнете го – ТУКА), уште еден миди фустан со точки совршен за деловна атмосфера ни „падна“ в очи. За разлика од црно-белата комбинација на кошула-фустанот од Манго, фустанот од ...

Повеќе »

Топ 5 плишани фустанчиња од есенските колекции на Zara и &Other stories

Плишот е еден од омилените материјали за постудените денови, а модните парчиња од плиш никогаш не излегуваат од мода, не само поради нивниот софистициран изглед кој го обезбедува овој материјал, без разлика на дизајнот, туку и поради пријатноста за носење. ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата Love од Кристијан Лубутен

По успехот на балетанките кои ги лансираше во 1992 година и кои станаа омилени обувки дури и на холивудските ѕвезди, францускиот дизајнер на луксузни чевли, Кристијан Лубутен, направи нивен редизајн кој е во фокусот на новата колекција насловена Love, дизајнирана за ...

Повеќе »