Дневни архиви: 02/10/2018

Како можам да ги третирам деловите со многу сува кожа на моето бебе?

Кожата на вашето бебе е чувствителна и склона кон сувост. Често се среќаваат многу суви и воспалени делови на кожата, особено во пределот на пелените и образите на бебето. Нежната и ефикасна нега за кожата со помош на производи за ...

Повеќе »

Топ три фустанчиња од Mango и од Replay: Ги сакаме сега и веднаш!

Продолжуваме да носиме фустанчиња и во сезоната на постудени денови, а веќе си најдовме и свои фаворити (со долги ракави) кои со задоволство ќе ги носиме оваа есен/зима. Ако ние се прашуваме, златниот медал му припаѓа на трендовското миди фустанче ...

Повеќе »

Гулаш од тиква, уживаме во сите вкусови на есента!

За да го подготвите гулашот од тиква потребно е– 800 грама тиква, 2 главици кромид, 1 чешне лук, 1 црвена пиперка, 1 лажица доматно пире, 2 лажици црвен пипер, 2 ловорови листа, 2 лажици масло, 1 лажица мајчина душица, 5 ...

Повеќе »

Kапитол мол одговори на прашањето – Следат Денови на танц на 6-ти и 7-ми октомври

 „Кажи ми со танц“ во сабота и недела ќе го исполни Капитол со ритам, движења, музика и поезија Во секој наш разговор постои одреден „шум“. Тоа е мало недоразбирање зависно од карактерот на индивидуата и од начинот на изразување. Зборовите ...

Повеќе »

7 трендовски сукњи од есенската колекција на Zara

Есенските модни парчиња ги полнат полиците на популарните „хај стрит“ модни марки, а овојпат фрливме поглед на здолништата од есенската колекција на Зара. Очекувано, доминира трендовскиот анимал принт, од кој предност имаат змијскиот и леопард принтот. Уште еден тренд се ...

Повеќе »

Ева Лонгорија гордо го носи вишокот на килограми по породувањето

Ева Лонгорија, само три месеци по породувањето се врати во јавноста, изгледајќи послатко од кога и да е. Актерката која пред три месеци го роди синчето Сантиаго Енрике, зачекори на модната писта во Париз за време на Модната недела, за ...

Повеќе »

Најпопуларната брза есенска диета со тиква

Тиквата е една од најбараните есенски намирници, а таканаречената диета Тиквеник е совршена за овој период од годината. Диетата се држи најмногу една недела, а може да се загубат дури до 5 килограми. Уште подобро е ако оваа диета ја ...

Повеќе »

Месечен хороскоп: Што ги чека во октомври Раковите, Лавовите и Девиците

Октомври ќе биде позитивен месец за Ракчињата, особено после 10-ти октомври кога ќе почнат да се отвораат нови врати и предизвици. Многу среќа во октомври ќе имаат Девиците, благодарение на три суперповолни планети – Меркур, Венера и Јупитер кои ќе ...

Повеќе »

Улична мода: Инспирирајте се од стилот на парижанките

Стигнавме до навозбудливиот дел од Модната недела во Париз, а тоа е – уличната мода. Има причина зошто париската улична мода е најдобра. Љубителките на модата се бестрашни кога е во прашање изборот на гардеробата и секогаш успеваат да направат ...

Повеќе »

Еве како изгледа новата кампања на Reebok со Џиџи Хадид

Супермоделот Џиџи Хадид се врати во уште една рекламна кампања за спортската марка Reebok. Русокосата убавица ја покажа својата тонирана фигура во кампањата насловена Be More Human. Фотографирана од Кетрин Весел, Џиџи позира во маички, хеланки и јакни, од новата колекција. ...

Повеќе »