Дневни архиви: 03/10/2018

БОРКА и АВОН по 10ти пат, заедно ќе чекорат на НАПРЕД РОЗОВО’18

Во недела, на 7-ми октомври, во Градскиот парк во Скопје кај Школка традиционално 10-та година по ред ќе се одржи настанот „Напред розово“, со кој воедно се одбележува 10-иот јубилеј на оваа национална кампања за подигање на свесноста за ракот ...

Повеќе »

Топ 5 палта од MANGO во војнички стил

Нова сезона, нови модели на палта, а ние се вљубивме во трендот на „милитари“ палта кои ги наоѓаме и во есенските колекции на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Со карираните палта и палтата на преклоп, ...

Повеќе »

Новата колекција на Yamamay е инспирирана од Sex and the City

Популарната серија ‘Sex and the City’ (Сексот и градот) стана инспирација и за модната марка за долна облека Yamamay. Новата колекција на Yamamay која е во лимитирана едиција е инспирирана од телевизиската серија Sex and the City, која слави 20-годишнина од првото емитување. Така, Yamamay ...

Повеќе »

Тијана: Ја одржувам телесната тежина благодарение на липосукциската исхрана

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ одлично ја одржува телесната тежина, а нејзиното тонирано тело се должи на посебниот режим на исхрана кој го применува. Тијана има 42 години, а вели дека се чувствува како да има 25. – Се хранам здраво ...

Повеќе »

Лагерфелд повторно изненади: Песок и море на ревијата на Шанел во Париз

Таман кога помисливме дека Карл Лагерфелд (85) повеќе не може да не изненади, тој тоа пак го направи и тоа на многу екстравагантен начин. На ревијата на Шанел која се случи во рамките на Модниот викенд во Париз, организирана во ...

Повеќе »

50тина изведувачи се очекуваат на фестивалот Underfest

Underfest денес го распиша конкурсот за пријавување на млади и неетаблирани музичари, актери, поети, писатели од Македонија кои сакаат да ги претстават своите дела пред пошироката јавност на Underfest фестивалот во Скопје кој ќе се одржи на 5ти, 6ти и ...

Повеќе »

Дотерани на работа: 12 модни комбинации од есенската колекција на Massimo Dutti

Деловните жени кои држат до својот изглед често купуваат во Massimo Dutti. Во есенската колекција на Масимо Дути најдовме голем избор на панталони и кошули. Акцентот е сепак, на панталоните, кои за сезоната на постудени денови се пласирани во различни ...

Повеќе »

Месечен хороскоп: Што ги чека во октомври Вагите, Шкорпиите и Стрелците

Шкорпиите се миленички на ѕвездите во месецот октомври, па за нив сите врати ќе бидат отворени на сите полиња! Вагите ќе искусат одличен професионален напредок, а многумина од нив може да променат и работно место. За Стрелците пак, октомври е ...

Повеќе »

Адријана Лима е новото лице на PUMA

Топ моделот Адријана Лима е новиот бренд амбасадор на спортската марка Пума. Компанијата за патики и спортска облека PUMA ја ангажираше бразилската убавица за заштитно лице, но и за портпарол за женската линија. Позната по нејзиното вежбање бокс, за да остане ...

Повеќе »

Ким Кардашијан: Екстра-луксузна чанта за 5-годишната ќерка (ФОТО)

Малата Норт е веќе ѕвезда, а носи чанта со вртоглава цена. На прошетка, на њујоршките улици, се фотографирани Ким Кардашијан со својата ќерка, 5-годишната Норт Вест. Малото девојченце, облечена во жолта (очигледно скапа) гардероба, на себе носи и скапа жолта ...

Повеќе »