Дневни архиви: 07/10/2018

Skopje Run 10K го исполни Скопје и бул. Илинден со позитивна енергија

За само две години Skopje Run 10K успеа да го поттикне трчањето и во овој период од годината. Тоа беше очигледно и од бројот на луѓето кои се појавија на стартот на самата трка. Бројот на учесници беше дупло поголем ...

Повеќе »

Меланија Трамп во чевли со анимал принт: Каде да купите сличен модел на чевли по пристапна цена

На својата самостојна турнеја низ Африка, првата дама на САД носеше салонки со ултрапопуларниот „анимал“ принт. Впечатливите чевли со потпетица од 10 см, кои ги носеше Меланија Трамп, се од луксузната модна марка Маноло Бланик, прилично се со „солена“ цена, ...

Повеќе »

Листа на желби: Карираните чевли од Zara

Салонките со црно-црвен кариран принт во комбинација со бело-црн принт (потпетицата и ременчето) се предмет на нашите есенски желби. Иако, прилично шарени, а и многу посебни, салонките од Зара може да се комбинираат на бројни начини – и во елегантни ...

Повеќе »

Нов женски парфем од Burberry – Burberry Her

Познатата модна куќа Burberry го лансираше новиот есенски/зимски парфем насловен Burberry Her! Заштитно лице на рекламната кампања е британскиот топ модел Кара Делевињ. Овој парфем особено ќе ги израдува љубителките на цветно -овошните миризби. Содржи ноти од слатка малина, јагода, капина, боровинки, ...

Повеќе »

Топ 6 најбарани палта од MANGO

Ловот на есенски/зимски палта продолжува, а одлични пет модели најдовме во Манго. Наскоро влегуваме во сезоната на студени денови и помрачниот дел на есента, а на моден јазик тоа значи дека совршеното палто е едно од најважните парчиња во гардероберот, ...

Повеќе »