Дневни архиви: 08/10/2018

Bershka есен/зима 2018: Вештачката кожа го има главниот збор! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кожата доминира во есенските колекции на популарните модни марки, а супер кожени модни парчиња има и Bershka. Но, бидејќи модата е денес еколошки освестена, предност има вештачката кожа, која е вооедно, и со поприфатлива цена. Bershka многу пријатно не изненади ...

Повеќе »

Најбараната сукња од ZARA за есен/зима 2018

Портокалово-црната миди сукња од Зара, со „молив“ крој, е најбара од есенската колекција на оваа популарна „хај-стрит“ модна марка. Карираната сукња во впечатливи нијанси веќе е ѕвезда на Инстаграм. Иако е во силно портокалова боја, лесно може да се комбинира ...

Повеќе »

Есенска сангрија со јаболки, круши и цимет

Оваа верзија на сангрија е совршена за есенските денови. Намирници – 1 литро бело вино, 50 мл бренди, 4 чаши сок од јаболка, 2 чаши сок од ананас, малку рендан ѓумбир, 2 свежи јаболки исечкани на коцки, 1 свежа круша ...

Повеќе »

Топлес фотосесија на Рита Ора за списанието Clash (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенското издание на списанието Clash ги почести своите читатели со голема фотосесија на пејачката Рита Ора која позира топлес. Причината за фотосесијата е секако, маркетинг, овојпат за новиот албум на Рита Ора, кој инаку, доцни со излегувањето. Во инетрвјуто кое ...

Повеќе »

4 начини како топлото чоколадо да го претворите во напивка за слабеење

Сите го сакаме топлото чоколадо особено за време на студените денови. Но, вниматени сме со него, броејќи ги калориите. Сепак, постојат начини како оваа убава напивка да ја претвориме во алатка за слабеење. Чили прав Само со додавање на прстофат ...

Повеќе »

Топ 7 комбинезонки од MANGO за дневни и вечерни дотерувања

MANGO ни го даде и тоа задоволство – во есенската колекција најдовме преубави комбинезонки, и да – со задоволство ќе ги носиме и во сезоната на постудени денови! Секогаш го обезбедуваат оној „вау“ изглед, а и ни заштедуваат време при ...

Повеќе »

Бен Афлек прозборе за зависноста од алкохол: До крајот на животот ќе се борам со оваа болест!

Познатиот холивудски глумец Бен Афлек, кој неодамна се разведе од Џенифер Гарнер, успеал да ја помине рехабилитацијата од 40 дена во Центарот за лечење од зависности. На 22-ри август, на инсистирање на својата екс сопруга, глумицата Џенифер Гарнер, Бен Афлек ...

Повеќе »

Топ 8 модели на „слип“ фустани од популарните „хај стрит“ модни марки

Тесните, свиленкасти фустани во макси и миди должина ( и да, без долги ракави), не се резервирани само за топлите денови. Одлично се комбинираат со елегантно сако и добиваме модна комбинација совршена за вечерни излегувања и важни настани. „Слип“ фустаните ...

Повеќе »

Кафе пред вежбање? Да, фала! Еве зошто…

Филџан кафе пред тренинг значително ќе ви го олесни вежбањето, ако може да им се верува на резултатите на едно истражување објавено во Journal of Applied Physiology. Истражувачите вклучиле група на луѓе кои практикуваат фитнес и дојода до сознанието дека оние ...

Повеќе »

Џулија Робертс ги рекламира новите трендовски чорапи од Calzedonia

„Најубавата насмевка во Холивуд“ повторно е заштитно лице на новата кампања на италијанската модна марка за долна облека. Енергична, позитивна и секогаш единствена – вака, во три збора, може да ја дефинираме Џулија Робертс, холивудската глумица. Сакајќи да ја претстави ...

Повеќе »