Дневни архиви: 09/10/2018

Win Music Freedom: Claptone утре настапува во Станица 26

Време е за уште една градска Stay You забава во клубот Станица 26 на познатиот Claptone со почеток на полноќ на 10-ти октомври, среда, поддржана од Win Music Freedom. Локална поддршка има од Алек Солтиров, билетите изнесуваат 800 денари на ...

Повеќе »

Фантастична трансформација на Колинда Грабар-Китаровиќ со липосукциска диета

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, никогаш не изгледала подобро. Во последните два-три месеци ослабна десетина килограми и сега изгледа многу помладо. Во последно време, Колинда Грабар-Китаровиќ добива бројни комплименти за нејзиниот фит изглед. Откако се појавија фотографиите од Белата куќа, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меланија Трамп во ниски Converse патики

Првата дама на САД, која е позната по тоа што никаде не излегува без салонките со висока потпетица, направи моден пресврт – појавувајќи се во платнени Converse патики. Интересно е што патките чинат помалку од сто долари, за разлика од нејзините ...

Повеќе »

Соврешен десерт од чоколада и путер од кикиритки (без печење)

Одличен рецепт за превкусен чизкејк без да ја вклучите рерната. Се што ви е потребно за да го подготвите е путер од кикиритки, чоколада, бисквити (по избор), шеќер и сирење. И секако, малку добра волја за подготовката. Намирници – 400 ...

Повеќе »

Барбара Буш, ќерката на поранешниот претседател на САД, се омажи во венчаница од Вера Ванг

Барбара Буш, ќерка на претседателот Џорџ В. Буш, овој викенд во сојузната држава Мејн, ја круниса со брак врската со сценаристот и актер Крег Којн. Невестата, која беше придружувана на патеката од страна на нејзиниот татко, носеше тесна свилена венчаница ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме: За еден месец пристигнув колекцијата на H&M во соработка со Moschino

Шведскиот моден гигант H&M, во соработка со италијанската луксузна модна марка Moschino, реализираа колекција која во продавниците на H&M ќе биде од 8ми ноември. Рекламната кампања за колекцијата H&M x Moschino, која многумина со нетрпение ја чекаат, е веќе лансирана, а новите ...

Повеќе »

EROS FLAME, нов машки парфем од VERSACE

Луксузната модна марка Версаче го лансираше новиот машки парфем дизајниран за постудените денови. Парфемот е насловен EROS FLAME. За рекламната кампања позира супремоделот Џиџи Хадид, на која друштво и прави машкиот модел Саломон Диаз. Фотографиите се снимени од популарниот фотограф Стивен ...

Повеќе »

Прво деби на модел на ќерката на Кејт Мос, за кампањата на Марк Џејкобс

Лила Мос има 16 години и за сега добро го чуваше својот приватен живот од љубопитните новинари и папараци. Сепак, ќерката на славниот топ модел, Кејт Мос, одлучи да тргне по стапките на мајкаси. Лила Мос го направи своето прво ...

Повеќе »