Дневни архиви: 10/10/2018

Тренд на неделата: Балетанки од GEOX

Барате есенски балетанки? Најубавите веќе ги најдовме во колекцијата есен/зима 2018/19 на GEOX. За тренд на неделата овојпат се одлучуваме за удобните, модерни балетанки од GEOX. Имаат сосема мала потпетица, доволно за да не поткренат и совршена за да можеме дури ...

Повеќе »

„Преспав“ не спие – започна снимањето на третата сезона

Трета сезона од серијата „Преспав“ ќе остави културен печат и колективно сеќавање за едно многу важно време Започна снимањето на третата сезона на ситкомот „Преспав“ кој меѓу телевизиските серии доживеа најголем успех. Со почесно присуство на амбасадорот на ЕУ во ...

Повеќе »

Еве зошто сме „луди“ по бисерниот накит од MAJORICA

Во 1890-та година, на островот Мајорка во Шпанија, роден е брендот Majorica; од страста за бисерите и визијата на еден човек: Едуард Хеуш. Во тоа време, кога бисерите биле најредок и најдрагоцен накит, овој алхемичар го измислил уникатниот процес на ...

Повеќе »

Може да набавите билет за шоуто на Викторија сикрет за 25.000 долари

Сеуште не е објавена точната дата кога ќе се одржува големото шоу на Викторија сикрет, но традиционално, тоа се одржува во месец ноември. Во последните години спектакулараната ревија се одржуваше и во Мајами, Лос Анџелес, Париз, Лондон и Шангај, а ...

Повеќе »

Топ 7 намирници кои го зајакнуваат имунитетот

Променливото време кое доаѓа со есента носи и вируси и настинки. Најдобар начин да ги избегнете е да го поткренете имунитетот, а тоа може да го направите и со овошје и зеленчук. Лук Богат е со антиоксиданси кои помагаат за ...

Повеќе »

Изглед на денот: Виолетовиот фустан на Кејт Мидлтон (сличен модел има во Marks & Spencer)

По шестмесечниот постпородилен период на пауза, кој го помина уживајќи со малиот принц Луј, Кејт Мидлтон се врати на јавните настани. Заедно со принцот Вилијам присуствуваа на Глобалниот самит за ментално здравје кој се одржа вчера во Лондон. За оваа ...

Повеќе »

Најоригиналните изгледи на црвениот тепих на American Music Awards 2018

Изгледот на ѕвездите на црвениот тепих непосредно пред започнувањето на Американските музички награди 2018, е подеднакво спектакуларен како и самото доделување на наградите. Перформансот на Тејлор Свифт на отворањето, за малку не го урна Твитер, барем на неколку минути, но ...

Повеќе »

Ешли Грем во секси фустанче со змијски принт од 2.400 денари

Раскошната манекенка, Ешли Грем, на шоуто на Џенифер Лопез во Лас Вегас, се појави во супермини фустанче со трендовски змијски принт. Фустанчето е од есенската колекција на популарниот „хај стрит“ моден бренд PrettyLittleThing, а во продажба се достапни и броеви над ...

Повеќе »