Дневни архиви: 12/10/2018

На слончето на Халкбанк му треба име! Биди кум на новата маскота за Детско штедење и можеш да добиеш 10.000 ден

Во октомври, месецот на штедење, Халкбанк ја претстави својата нова маскота за Детското штедење – слонче! Слончето е толку неодоливо, но нема име! Сакајќи на луѓето да им даде можност самите да придонесат во создавањето на оваа нова маскота, Халкбанк ...

Повеќе »

12 омилени модни парчиња од есенските колекции на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Подготвени сте за есенски шопинг? Не ги пропуштајте овие 12 неодоливи модни парчиња! Веројатно веќе слушнавте, „ин“ за есенската сезона се белите високи чизми, чизмите со набори, каубојките, а во игра остануваат и елегантните чорапа-чизми кои беа модерни и лани. ...

Повеќе »

Новата колекција од BERSHKA е инспирирана од Мики Маус

Дел од есенската колекција на BERSHKA содржи интересни и весели модни парчиња за „кежуал“ и спортски изглед, инспирирани од омилениот лик од детството – Мики Маус. Модните парчиња се украсени со шарен принт од буквата М, а најинтересното парче е црната ...

Повеќе »

Домашна пита со тиква

Уживајте во есенската пита со тиква, позната како Тиквеница. Намирници за тестото – 500 грама брашно, малку сол, малку масло, малку млака вода. За филот – 1 парче тиква, 3 јајца, 500 грама младо сирење, 250 грама павлака, 1 лажица сол, малку ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во сако наместо фустан и патики

Моделот и глумица Емили Ратајковски е „уловена“ на Њујоршките улици, облечена во сако со флорален принт. Цветното сако Ратајковски го искомбинирала само со кожени бели патики, додека во комбинација со него, а и под него, не носи ништо. Изгледот е ...

Повеќе »

Дејвид и Викторија Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс за вртоглава цена

Славниот пар Викторија и Дејвид Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс која ја купија во 2007 година поради ангажманот на Дејвид  во Лос Анџелес Галакси. Во 2007 година, семејството Бекам ја купија вилата за 20 милиони долари, а ја ...

Повеќе »

Топ 5 трендовски есенски фустани со „анимал“ принт од STRADIVARIUS

Веќе е јасно, дури и за оние кои не ги следат модните трендови, животинскиот принт ќе владее на модната улична сцена во текот на целата есен/зима 2018/19. Тоа го потврдуваат и полните полици со есенски колекции на популарните „хај стрит“ ...

Повеќе »

Мора да ја видите новата колекција на Moschino&H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По лансирањето на неколку фотографии како најава за новата колекција која настана од соработката на шведскиот моден гигант H&M со луксузната италијанска модна марка Moschino, излезе и каталогот во кои се претставени фантастичните модни парчиња кои ќе може да се купат во ...

Повеќе »