Дневни архиви: 15/10/2018

Национална донаторска акција- Нахрани 10.000

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Асоцијацијата „Ајде Македонија“ е национална акција за донирање храна на одбрани локации и нејзино дистрибуирање до социјално загрозените граѓани. Целта е на граѓаните да им се даде ...

Повеќе »

#Sustainablestorymk – први експресии во Астибо фешн груп

Во организација на Моден викенд Скопје и Македонско Модно Здружение се одржа модниот перформанс наречен #Sustainablestorymk – Наши први експресии вчера во Астибо фешн груп- АФГ во Штип. На капсулните колекции направени од текстилен отпад работеа Емануела Трајческа, Сара Реџиќ, ...

Повеќе »

Меган Маркл е во третиот месец на бременоста, бебето се очекува на пролет

Меган Маркл и принцот Хари очекуваат принова, потврди Кенсингтонската палата. Кралското бебе ќе се роди на пролет, 2019. Војвотката од Сасекс е бремена, оваа вест брзо се прошири на социјалните медиуми, а доаѓа од Кенсингтонската палата. Сите гласини за наводната ...

Повеќе »

13 модели на „крос боди“ чанти од есенските колекции

Елегантна и практична – тоа се епитетите со кои тргнуваме во потрага по нова чанта. А, како најпрактична, и сеуште модерна, се истакнува чантата која се носи преку рамо. Доволно е голема за да ги собере најпотребните нешта кои со ...

Повеќе »

Есен со BERSHKA: Лакираните чизмички се во фокусот

За сезоната на постудени денови BERSHKA ни нуди лакирани чизмички. За секој вкус по нешто, од високи чизми до чизми до глуждовите, сите со дебела потпетица која ги прави удобни за носење преку целиот ден. Достапни се во црна и кафена ...

Повеќе »