Дневни архиви: 16/10/2018

Неделен хороскоп (од 15ти до 21ви октомври): Топ знаци на неделата – Јарец и Шкорпија

Оваа недела Биковите ќе мора да се соочат со опозицијата на Венера и Меркур. Месечината ќе гарантира среќа за Водолиите, додека Лавовите нема да ја имаат нејзината поддршка. Љубовни денови ги очекуваат Рибите и Шкорпиите. А вие, во кој знак ...

Повеќе »

Популарниот парфем Euphoria на Calvin Klein со нов изглед

Популарниот парфем Euphoria на Calvin Klein доби нов изглед, за првпат во последниве три години. Кампањата е снимена од Ема Темпест, а лице за парфемот е аргентинскиот модел Мика Арганараз. Парфемот е опишан како мистериозен и провокативен, а содржи ноти ...

Повеќе »

Топ моделот Бехати Принслу го најави своето враќање на шоуто на Викторија сикрет

Традиционално во ноември ќе се случува спектакуларното шоу на Викторија сикрет, а листата на модели кои ќе настапат оваа година е веќе објавена. Од популарните ангели до нови лица, на листата се многу прочуени имиња меѓу кои и ветеранот-ангел Бехати ...

Повеќе »

Филип Димишковски е добитник на „Златен Орикс“ за најдобар млад џез-музичар во 2018 година

Qatar Airways во соработка со Скопскиот џез фестивал веќе втора година по ред ја доделува наградата „Златен Орикс“ за најдобар млад џез-музичар во Македонија. Лани со неа се закити младиот тапанар Виктор Филиповски. Оваа година, наградата „Златен Орикс“ оди во ...

Повеќе »